Вчені з Кембріджського університету оголосили, що секс йде з нашого життя, і в найближчому майбутньому багато пар можуть взагалі від нього відмовитися. За останні 30 років кількість статевих актів скоротилася у 3 рази – і це в умовах найбільшої сексуальної свободи за всю історію людства! Чому ж так відбувається? Можливо, з цих причин:

1. Ми дивимося дуже багато порно

Деякі вчені навіть почали вважати це залежністю і психічним розладом. І страждають від нього, передусім чоловіки. Є навіть окремий діагноз: сексуальна дисфункція, спровокована порнографією. Урологи кажуть, що таких пацієнтів стає все більше: молоді здорові чоловіки просто перестають відчувати збудження поряд з живою жінкою і стають залежними від відео.

Читайте також:  Експерти перерахували найстрашніші наслідки алкоголізму

Вночі

І справа навіть не в самих роликах, а в їх різноманітті. Кожен нова картинка, жанр і актриса вивільняє в організмі допамін – речовину, яка пов’язана з системою заохочення. Через занадто велику кількість подразників мозок, захищаючи себе, на час знижує чутливість до допамину і, отже, до задоволення. Щоб повернути попередній рівень, потрібно все нові і збочені відео.

Це називається десенсибілізацією: таке відбувається і при інших поведінкових залежностях. Наприклад, при ігроманії або переїданні. Притуплення чутливості переноситься на реальне життя: «порнозалежні» чоловіки стають імпотентами.

Втім, ця проблема поки що мало вивчена. Не всі вчені згодні з тим, що порно саме по собі може викликати такі наслідки: деякі фахівці припускають, що воно може бути тільки одним із факторів.

Читайте також:  Дієтолог назвала корисною відмову від продуктів із доданим цукром

Є й невеликі дослідження, що підтверджують зворотне: у 2015 році вийшло дослідження з участю 280 чоловіків. Автори стверджують, що 40-хвилинний порноролик 2 рази на тиждень підвищує лібідо.

2. Наші відносини зруйнували гаджети

Якщо раніше вчені говорили, що телевізор у спальні вбиває секс, то тепер замість нього у нас телефони та планшети.

Вони не дають побудувати нові відносини. Смартфони забирають більшу частину вільного часу, тому ми стали рідше ходити на побачення.

З іншого боку, з’явився Tinder і інші сайти знайомств типу, які зробили секс доступнішим. Але, мабуть, вони не дуже допомагають.

3. Робота займає всі наші думки

Лежати

Справа не в самій роботі (за опитуваннями, домогосподарки і бізнес-леді займаються сексом приблизно з однаковою частотою), а в надмірних навантаженнях. Стрес і втома накопичуються і в підсумку вбивають лібідо. Тут вже доводиться вибирати – або працювати 70 годин на тиждень, або займатися сексом.

Читайте також:  «Блукання» спостерігається у 60% випадків деменції – інші симптоми
4. Ми страждаємо депресією

За прогнозами, вже у 2020 році депресивний розлад стане найпоширенішим захворюванням у світі. А вона знижує рівень допаміну і підвищує рівень кортизолу – гормону стресу. Через гормональний дисбаланс бажання може пропасти на багато місяців.