Наукові співробітники Університету Малайзії проаналізували наукову інформацію про здатності грибів впливати на роботу мозку, а також оцінили 11 видів їстівних та лікарських грибів у їх впливі на організм мишей і щурів. У підсумку було виявлено: що містяться в їстівних грибах речовини ефективно забезпечують захист від розвитку хвороби Альцгеймера.

Дослідження показало, що харчові властивості деяких їстівних та лікарських грибів полягають у тому числі і в активізації росту мозкових нейронів, що забезпечує захист від вікових хвороб, включаючи старече слабоумство.

«Вживання грибів сприяє збільшенню виробництво фактора росту нервів – молекули, яка залучена в процес регулювання росту, збереження, примноження та виживання певних нервових клітин мозку», – такий висновок був у підсумку зроблений авторами роботи.

До речі, попередні дослідження демонстрували: гриби можуть надавати антиоксидантну, противірусну дію. Також було встановлено, що присутня в грибах речовина лецитин не дає накопичуватися холестерину, і завдяки цій якості гриби можуть приносити особливу користь тим, хто страждає серцево-судинними захворюваннями, ожирінням і гіпертонією.

Джерело: МедікФорум