Отримуйте задоволення від купання, а не загрозу для життя і здоров’я.

1. Не заходьте у воду з температурою не нижче 18 градусів

Інакше легко застудитися, особливо коли повітря ще не прогрілося. Людям з ослабленим імунітетом не варто купатися, якщо вода холодніше 23 °C. Щоб скупати дитину, дочекайтеся, коли вода прогріється до 24-25 °C.

Дуже тепла вода теж не безпечна: в ній комфортно себе відчувають не тільки люди, але і хвороботворні бактерії. При температурі вище 26 °C море починає втрачати свої знезаражувальні властивості, особливо якщо в ньому повно людей.

2. Уникайте міських водойм

Озеро

У них можна заразитися хворобою Вейля. Це важке інфекційне захворювання поширюється з щурячою сечею і може навіть призвести до паралічу. Особливо небезпечна стояча вода. Бактерії проникають в організм разом з проковтнутою водою або через відкриті ранки.

Якщо вам все ж дуже хочеться скупатися у місті, вибирайте річки, а не ставки і озера. І звертайте увагу на колір і запах води: ви повинні побачити дно на глибині не менше метра. Не заходьте у водойму, якщо в ній є тварини або птахи – швидше за все, вона непридатна для людини.

3. Особлива увага – дітям

Не давайте їм грати, хапаючи один одного за ноги і за руки – є ризик наковтатися води.

Діти, які не вміють плавати, не повинні заходити у воду глибше, ніж по пояс. І то під наглядом дорослих.

Обов’язково потрібно одягати засоби для безпечного плавання: нарукавники, жилети та круги.

4. Остерігайтеся живності

Медузи

Укуси медуз зазвичай не небезпечні, але викликають сильний біль і висип. Деякі види можуть завдати опіки і навіть рвані рани.

Морські зірки теж зазвичай нешкідливі, але іноді в коралі можна побачити вигляд «терновий вінець» – у неї 8 променів з отруйними голками. Контакт з такою зіркою загрожує набряком, запамороченням та блювотою.

З коралами взагалі краще справи не мати – деякі види уміють випускати обпалює рідина.

Ще одна небезпека – восьминоги (лат. Hapalochlaena). Їх можна зустріти на мілководді в Індійському океані (але краще не зустрічати: уколи цих тварин викликають параліч і задуху).

Ну і, звичайно, морські їжаки. Їх голки проникають в тіло, ламаються і отруюють тканини. Це дуже боляче, а серед найважчих наслідків – параліч кінцівки.

5. Не підпливайте до суден

Особливо до затоплених і стоячих в хвилястій воді. Вони створюють вири і хвилі, які затягують під гвинти плаваючих людей.

6. Не купайтеся в незнайомих місцях і не стрибайте у воду

Там можуть виявитися затоплені корчі, холодні течії (від яких бувають судоми), глибокі ями і осколки.