Часто позіхання може виявитися сигналом. Що ж хоче повідомити нам мозок, коли змушує нас позіхати?

Примітно, що за позіхання відповідає одночасно кілька процесів в головному мозку. Чому відбувається позіхання? Поширені відповіді – від нестачі кисню, від втоми або бажання поспати. Фахівці це підтверджують, але, виявляється, це не єдині причини позіхання. Часто позіхання може виявитися сигналом.

Симпатія

Дивно, але позіхаюча поруч симпатична вам людина викличе мимовільне позіхання і у вас. Психологи вважають, що позіхання в цьому випадку допомагає зміцнити емоційні та соціальні зв’язки. Особливо заразливе позіхання між родичами і друзями. Позіхання у відповідь малознайомим людям або неприємним особистостями малоймовірні.

Мозку жарко

Звучить, звичайно, дико, але це так і є. Вчені з’ясували, що при позіханні мозок отримує додаткову порцію свіжого повітря, який допомагає йому охолонути. Дослідники вважають, що мозок змушує нас позіхати, коли потребує охолодження. Примітно, що навесні і влітку люди позіхають менше, ніж взимку. Це пов’язують з великою кількістю прогулянок на свіжому повітрі, ніж в холодну пору року.

Потрібна енергія

Позіхання викликає охолодження і дає прилив енергії. Тому людина і позіхає після поганої ночі або ввечері. Мозок намагається знайти енергію, щоб потужніше працювати.

Великий мозок

Дослідження про позіхання було опубліковано в науковій журналі Biology Letters. У ньому говорилося, що вчені знайшли зв’язок між позіханням і розміром головного мозку. Досліджувалися тварини. Вчені знайшли закономірність, що чим більше крупніше у тварини мозок, тим ширше він позіхає і тим довше його позіхання. Автори дослідження також вважають, що у людини теж саме.

Проблеми зі здоров’ям

Часте позіхання може бути і тривожним симптомом. Вчені давно довели, що позіхання виникає при серйозних проблемах з серцем і судинами. Справа в тому, що серцеві напади здатні активувати блукаючий нерв (він йде від мозку до очеревини) і призводить до надмірного позіхання.

Позіхання без мотиву часто виникає при епілепсії і розсіяному склерозі. Якщо помітили у себе часте позіхання, то сходіть до лікаря.