Величезна кількість людей стикаються з проблемами при зануренні в сон щоночі. На щастя, прості зміни в харчуванні можуть допомогти їм спати довше і міцніше.

Брак сну – одна з найбільш поширених проблем у жителів України. Статистика показує, що кожен третій українець недобирає необхідної кількості сну ночами. Все це негативно впливає на настрій, порушує концентрацію і уважність. Крім того, дефіцит сну збільшує ризик серйозних медичних розладів, включаючи хвороби серця і діабет. На щастя, існують прості зміни в способі життя, що допомагають вирішити дану проблему. До них відносяться і коригування в харчуванні. Вчені виявили фрукт, який забезпечує людині бажане відчуття сонливості.

Дослідники з Медичного університету Тайбея з’ясували, що у ківі є властивості, що дозволяють людині швидше занурюватися в сон. Протягом експерименту, що тривав 4 тижні, 24 дорослих добровольця вживали по два ківі за годину перед відходом в ліжко щоночі. До кінця спостережень були підведені підсумки. Виявилося, що вживання ківі допомагало людям заснути на 42% швидше, ніж учасникам з контрольної групи, які нічого не їли перед сном. Крім того, в першій групі покращилася і якість сну протягом ночі приблизно на 5%, а загальна тривалість сну зросла на 15%.

Дослідники підкреслюють, що чарівним інгредієнтом в ківі є серотонін – речовина в мозку, яке регулює цикли сну і пробудження. Ну а найбільший ефект дають дві порції ківі перед сном. Крім того, дослідники рекомендують вживати інші фрукти і овочі, багаті антиоксидантами, на кшталт ягід, слив, а також родзинок. Всі вони дозволяють долати окислювальний стрес із-за розладів сну.

Джерело: МедікФорум