Австралійські вчені з’ясували, чому після вживання спиртних напоїв нам так хочеться скуштувати якогось жирного шашлику. Виявилося, що алкоголь підвищує рівень гормону, який викликає у людей потяг до білків.

Багато хто з нас помічав, як після вживання великої кількості алкоголю в організмі несподівано виникає потяг до м’яса, пише DailyMail. І ось вчені з Університету Сіднея, можливо, розібралися, чому так відбувається. У дослідженні за участю близько 4 000 людей, що п’ють, було встановлено, що алкоголь підвищує рівень гормону в організмі, який викликає потяг до білка.

Більшість цих людей після вживання спиртних напоїв хотіли задовольняти свій апетит нежирним м’ясом, рибою та горіхами. Але деякі зверталися саме до білкових продуктів на кшталт шашликів та чіпсів. Різного роду ковбасні рулетики, чіпси та часниковий хліб часто служать закусками на вечірках з використанням великої кількості алкоголю.

Ці продукти забезпечують так званий смак умами, схожий білок. Щоправда, білка у цих закусках дуже мало. Дослідники тепер закликають всіх людей, які п’ють, вживати саме нежирне м’ясо, курку, риби і боби в тому випадку, якщо у них збільшується апетит.