Звички здорового способу життя, пов’язані з контролем ваги, споживанням алкоголю, підтриманням фізичної активності і неприйняттям тютюну, можуть допомогти прожити без хронічних хвороб після 40 років. До такого висновку прийшли вчені Гельсінського університету (Фінляндія).

На здоров’я людини в зрілому і більш старшому віці впливають багато факторів, але фахівці Гельсінського університету поставили собі за мету визначити, які їх комбінації можуть давати найбільший позитивний ефект. В результаті вони визначили чотири звички, що рятують від хвороб після 40 років. Дослідженню фінських вчених присвячена стаття в JAMA Internal Medicine.

Найефективнішим в плані оздоровлення виявилося поєднання звички стежити за фігурою і контролювати вагу з такими рисами способу життя, як відмова від куріння, помірне вживання спиртного і фізична активність.

Читайте також:  Вчені назвали найефективнішу для схуднення дієту

Вчені констатували: “Люди, які дотримувалися цих чотирьох звичок, в середньому жили 70,3 роки без хронічних захворювань”.

Всього дослідниками були проаналізовані дані 12 європейських досліджень, в яких були враховані відомості про понад 116 тисяч осіб.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News