Чому не варто їсти супи. Мама каже, що перше потрібно їсти обов’язково? Вона помиляється! Користь супів для здоров’я видається сумнівною – така думка лікарів, які вважають, що їсти супи, загалом, небажано.

Часто можна чути, що людям із захворюваннями шлунка просто необхідно їсти рідке. Багато медиків стверджують, що це міф. Тим, у кого є проблеми зі шлунком, насправді потрібно часте, дрібне і дробове харчування, пояснюють фахівці.

На деяких етапах шлункових захворювань не можна їсти сирі овочі і фрукти, через те, що їх сік володіє дратівливим ефектом. Тому як правило і рекомендують супи, хоча краще замість супу запекти яблуко, моркву, або капусту потушкувати.

Медики рекомендують рідше їсти супи з кількох причин. Так, наприклад, вони вказують на те, що рідина під час прийому їжі розбавляє шлунковий сік, в результаті чого травлення значно погіршується. Крім того, технологія приготування багатьох супів така, що кількість поживних речовин в них серйозно скорочується. За словами фахівців, вітаміни та біологічно активні речовини гинуть вже при температурі 57 градусів, тоді як при варінні супу вода доводиться до кипіння, тобто до 100 градусів.

Ще одна потенційно небезпечна якість супу – теплий м’ясний або курячий бульйон дуже швидко всмоктується кишечником. Це не дозволяє печінці встигнути переробити м’ясні екстракти, які містяться в них. Таким чином, нерозщеплені печінкою токсини потрапляють в кров і можуть заподіяти шкоду багатьом внутрішнім органам.

Також вказують медики на те, що в сучасному м’ясному виробництві активно використовуються різні хімічні речовини, які мають властивість накопичуватися в м’ясі. Експерименти показують, що антибіотики, які використовувалися при вирощуванні тварин на забій, у повному обсязі переходять у бульйон після 60 хвилин варіння.

В цілому перевагу варто віддавати овочевим супам, і уникати міцних, насичених, жирних м’ясних бульйонів і супів на їх основі, переконані лікарі. Але й овочеві супи фахівці радять їсти не часто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ЦИБУЛЬНОГО СУПУ

6 ЗВИЧНИХ ПРОДУКТІВ, ВІД ЯКИХ ТОВСТІЮТЬ

НАЙКОРИСНІШІ ОВОЧІ