Щоденне чищення зубів потрібне для запобігання утворенню нальоту, який збільшує ризики розвитку карієсу і захворювань ясен. Багато хто вважає, що чистити зуби потрібно відразу після їжі, щоб позбутися від залишків їжі, проте фахівці впевнені, що це неправильний підхід.

У бесіді з Express стоматолог Ханна Кінселла розповіла, що чищення зубів відразу після їжі може нашкодити зубам. Справа в тому, що це пошкоджує ніжну зубну емаль – речовина, яка покриває зуби і захищає їх від зовнішніх подразників, а також карієсу.

За словами доктора Кінселли, після їжі краще почекати не менше півгодини, особливо після вживання кислої їжі. “Це пов’язано з тим, що продукти, що містять лимонну кислоту, можуть на деякий час послабити зубну емаль, а чищення зубів занадто скоро після їжі призведе до її пошкодження”, – уточнила фахівчиня.

Ще одна поширена помилка – міцно стискати щітку під час чищення зубів. На думку стоматолога, тиск, який чиниться на щітку, поширюється і на зуби. У підсумку це повільно руйнує зубну емаль, викликає підвищену чутливість і ерозію ясен.