Синтетичні вітаміни можуть завдати шкоди здоров’ю людини, якщо вживати їх без призначення лікаря. Щонайменше їхнє безконтрольне вживання загрожує алергічними висипами на шкірі, але також може спровокувати серйозну дисфункцію тих чи інших внутрішніх органів.

Сімейна лікарка Олена Євреїмова в інтерв’ю Сегодня розповіла, що останнім часом українці стали частіше купувати вітаміни. Передусім це пов’язано зі спалахом коронавірусної інфекції, зазначила медикиня.

За її словами, найбільш частими покупками в аптеках стали вітаміни С, D, цинк.

“Особливо з останніми двома добавками варто бути дуже обережними. Але українці “самопризначають” їх собі, самі підбирають дозування, в кращому разі, консультуються з фармацевтами в аптеці”, – розповіла лікарка.

Вона підкреслила, що прийом вітамінів не такий уже безневинний, як на перший погляд, і якщо багатьом така “терапія” просто не допоможе, то для інших “може стати початком нових проблем”.

“Як варіант, може виникнути подразнення шлунка”, – сказала Євреїмова.

Вона ж зазначила, що кращою профілактикою хвороб, так само як і підмогою в одужанні, має бути правильне харчування, яке українці часто недооцінюють.

Медикиня рекомендувала, перед тим як почати пити вітаміни – проконсультуватися із сімейним лікарем.