Одночасний прийом кофеїновмісних напоїв і алкоголю може привести до збою серцевого ритму, повідомила фахівчиня з терапії та загальної лікарської практики Оксана Драпкіна.

“Основна порада, яку я можу дати, – це помірність, особливо при вживанні алкоголю. Під дією спиртного багато людей стають не тільки веселими і розкутими, але і безтурботними, втрачають, контроль за поведінкою”, — цитує фахівчиню “Известия“.

Драпкіна рекомендувала регулювати кількість випитого алкоголю і їсти білкову їжу, таку як сир і м’ясо, щоб уповільнити всмоктування алкоголю в травному тракті.

Особливу увагу експертка порадила приділити вживання алкоголю з кавою або енергетичними напоями — їх змішування може призвести до збою серцевого ритму.

Читайте також:  П'ять неявних ознак раку шкіри

Крім того, алкоголь може посилити або змінити дію ряду ліків і привести до серйозних побічних ефектів, тому людям з хронічними захворюваннями, які приймають ліки, слід бути гранично обережними, додала фахівчиня.

За її словами, на наступний день після застілля краще пити воду, фруктові або овочеві соки, трав’яні чаї, а не каву, оскільки кофеїн, як і алкоголь, є сечогінним засобом і може стати причиною зневоднення, резюмувала лікар.