Не викидайте листя полуниці, коли ви перебираєте ці ягоди. Експерти підкреслюють, що вони дуже корисні для здоров’я.

Досить часто ми позбавляємося від найбільш цінних частин фруктів і овочів у процесі їх підготовки до вживання в їжу. Приміром, перебираючи ягоди полуниці, ми відриваємо від них верхівки з зеленими листочками. Але вони містять величезну кількість антиоксидантів під назвою еллагітаніни, які дуже корисні для здоров’я судин і нормального артеріального тиску. Листочки полуниць також полегшують біль при артриті, оскільки містять кавову кислоту, що володіє протизапальною дією. Так що не викидайте ці листочки, коли перебираєте ягоди, а замість цього покладіть їх у гарячу воду, щоб заварити чай.

Також не слід позбавлятися від цибулевого лушпиння, що ми постійно робимо. Звичайно, його не варто вживати в їжу, але це шкірка може використовуватися для зберігання різного роду продуктів харчування, оскільки вона посилює вміст нутрієнтів і ароматів. Цибульне лушпиння насичене пігментом кверцетином, який не знищується при кип’ятінні. Кверцетин має протизапальну дію, він бореться з симптомами жару і навіть гіпертонії у людей із зайвою вагою.

Не потрібно викидати жорстку шкірку ананаса, подрібніть ножем її до самих дрібних шматочків і додавайте в салати. Ця їстівна шкірка, вона містить розчинюючий білок фермент під назвою бромелайн. Він дуже корисний для стабілізації процесів травлення, фермент володіє протизапальною активністю, він сприяє відновленню тканин і сухожиль. Нарешті, експерти радять не викидати зовнішні листя капусти. Їх теж слід подрібнити і засушити. В цих зовнішніх листках, до речі, каротиноїдів в 50 разів більше, ніж в інших шарах капусти.

Джерело: МедікФорум