При підвищеному рівні холестерину в стінках судин починає накопичуватися надлишок цієї речовини, що ускладнює кровообіг і призводить до різних ускладнень.

Одними з найсерйозніших і найнебезпечніших вважаються інсульт та інфаркт. Найчастіше немає жодних симптомів високого холестерину, і дізнатися про цей стан можна лише здавши аналіз крові. Однак у деяких випадках з’являється ознака, яка вкаже на проблему до походу до лікаря.

Йдеться про ксантоми. Це м’які жовті нарости на шкірі, які викликані відкладенням матеріалу, багатого на холестерин. Як правило, їх розмір варіюється від кількох міліметрів до кількох сантиметрів у діаметрі, повідомляє The Mount Sinai Health System.

Щодо розташування ксантом, то вони можуть з’явитися в будь-якому місці на тілі. Найчастіше відкладення зустрічаються на ліктях, суглобах, сухожиллях, колінах, руках, ногах чи сідницях.

За словами лікарів, основна причина утворення ксантом у холестеринових відкладеннях у стінках судин. “Кровоток утруднений через холестерин, який може накопичуватися в стінках кровоносних судин, роблячи їх тоншим. Крім того, надлишок речовини провокує розвиток атеросклерозу, через який артерії звужуються, а кровотік уповільнюється”, – додали медики.