Лікарі, які виступили на сторінках преси розповіли про те, що вода, яка продається в пластикових пляшках, може бути небезпечною для пиття. У таку рідину можуть проникати небажані речовини з пластикової тари.

Одними з найбільш шкідливих фахівці вважають пляшки їх ПВХ – полівінілхлориду. Маркер цього виду пластику – трикутник з цифрою 3 і написом PVC. За даними вчених, тара з ПВХ містить у своєму складі вінілхлорид, який є потенційним канцерогеном. При нагріванні цей хімікат виділяється і потрапляє у воду.

Дуже часто матеріалом для виготовлення пластикових пляшок для води стає ПЕТ – поліетилентерефталат. При нагріванні на сонці з пляшок, сировиною для яких послужив ПЕТ, також можуть виділятися токсичні речовини, застерегли фахівці.

На думку директора НДІ екології людини та гігієни навколишнього середовища ім. А. Н. Сисіна Юрія Рахманіна, довіру викликає, насамперед, та бутильована вода, яка не має запаху пластику. Крім того, пластикові ємності не потрібно використовувати повторно і піддавати нагріванню, тим більше розливати у них гарячі рідини.

Інша порада експертів така: для пиття краще купувати бутильовану воду, вироблену в недавній час. Тривалий термін зберігання пов’язаний з більш високим ризиком проникнення у воду з пластику потенційно небезпечних компонентів.

Говорячи про великі ємності з водою, таких як бутлі для кулерів, медпрацівники повідомили: така тара зазвичай виготовляється з полікарбонату, а даний вид пластмаси може виділяти бісфенол А. В ідеалі перед використанням такі бутлі краще помити, але наливати в них щось крім води категорично не можна.

Найкращим видом тари для зберігання води експерти дружно називають скло. Куплену в магазині воду вони рекомендують переливати вдома в скляні ємності.

Джерело: МедікФорум