Чому одним людям важче схуднути, ніж іншим, навіть за умови дотримання однакового режиму – вирішення даної проблеми представило дослідження Клініки Мейо, повідомив Newsweek. На думку вчених, причиною проблем з схудненням можуть бути особливості бактеріального складу кишечника.

За словами авторів роботи, деяким людям дійсно важко скинути зайві кілограми, навіть якщо вони акуратно дотримуються дієти. Конкретна кишкова бактерія може впливати на загальний стан людського здоров’я і на процеси в організмі, стверджують вони.

Зокрема, було виявлено: люди, які успішно худали мали у складі кишечника бактерію phascolarctobacterium, тоді як ті, кому було важче скинути вагу – бактерію dialister.

Попередньо вченими були проаналізовані зразки стільця 26 осіб у віці від 18 до 65 років, які прагнули скинути зайву вагу і брали участь у дієтичній програмі клініки. Фахівці переконалися: ті, хто не зміг досягти бажаної мети по скиданню зайвої ваги, і ті, хто худнув, відрізнялися різним набором бактерій в кишковому тракті.

«Терапія надмірної ваги і ожиріння обов’язково має враховувати особливості бактеріальної флори і вибудовувати стратегію схуднення відповідно до складу кишкового мікробіома», – резюмували у підсумку експерти.

Джерело: МедікФорум