Канадські вчені з Університету МакМастер в Онтаріо встановили: якщо людина не проходить у день тисячі кроків, то достатньо двох тижнів такої бездіяльності, щоб в її організмі почала розвиватися резистентність до інсуліну, що вважається головним чинником появи діабету 2 типу.

Діабет 2 типу виникає, коли клітини підшлункової залози, що виробляють інсулін, стають нездатними виробляти його в достатній кількості або ж коли вироблений інсулін не сприймається організмом – це і є резистентність до інсуліну. У людей, страждаючих цим захворюванням, можуть виникати короткострокові і довгострокові ускладнення, що зачіпають різні органи: серце, кровоносні судини, нерви і очі, які з часом можуть призводити до серйозних ускладнень.

Читайте також:  Сім ранніх ознак того, що нирки людини нездорові

В експерименті канадських фахівців учасники імітували малорухливе знаходження в межах будинку, не роблячи 1000 кроків у день. При цьому концентрація цукру в крові регулярно тестувалася.

В умовах малорухомості добровольці провели два тижні. Як виявилося у результаті, відмова від ходьби підвищила рівень цукру в крові у людей з преддіабетом (стан, що характеризується порушеннями, близькими до діабету, але ще не є хворобою). При цьому, навіть коли люди повернулися до нормального рівня активності, підвищена концентрація цукру в крові зберігалася ще тривалий час.

«Особлива небезпека бездіяльності в тому, що якщо знову проявляти активність після періоду ліні, здоров’я все одно не відновлюється в довгостроковій перспективі», – зазначили автори проекту.

Читайте також:  Шість ключових способів значно знизити шанси на серцевий напад

Джерело: МедікФорум