Нещодавно пообідали, але знову хочеться їсти – які причини можуть ховатися за подібними збоями апетиту і насичення?

Організму потрібна вода. За словами лікарів, нерідко людям здається, що вони голодні, тоді як фізіологічно їх організм відчуває спрагу. Це пов’язано з тим, що неврологічні сигнали голоду і спраги обробляються однією ділянкою мозку. Спробуйте спочатку випити води, якщо знову захотілося їсти після недавнього прийому їжі.

Спосіб себе відвернути. До їжі часто звертаються як до засобу, що дозволяє не тільки якось себе зайняти, але і відвернути від небажаних думок, поганого настрою. У такі моменти краще бути фізично активним – це більш здоровий і корисний спосіб відволіктися.

Відсутність розпорядку. Дієтологи констатують, що люди, які щодня снідають, обідають і вечеряють в один час, рідше стикаються з імпульсивними і неконтрольованими нападами голоду.

Виснаження. Парадокс, але людина може вживати велику кількість їжі і при цьому страждати від нестачі поживних речовин. Це зазвичай відбувається, коли активно поїдаються продукти глибокої промислової переробки, що містять вкрай мало клітковини, вітамінів і мінералів. Якщо людина їсть багато солодкого, мучного, то в результаті нестачі потрібних організму мікроелементів і стрибків рівня цукру в крові буде постійно відчувати голод.

Неспокійні прийоми їжі. Вчені підкреслюють, що процес прийому їжі вимагає певної концентрації уваги, зосередженості, спокою. Якщо їжа поглинається занадто швидко, в положенні стоячи або на ходу, або супроводжується іншою діяльністю, що відволікає увагу, – наприклад, роботою за комп’ютером – то людина не помічає свого насичення.