З роками зір, як правило, погіршується. Крім того, збільшується ризик виникнення ряду проблем. Експерти розповіли, які вікові зміни виникають і що допоможе зберегти здоров’я очей.

Починаючи приблизно з 45 років, очні м’язи починають слабшати. Це природний процес старіння, пояснюють експерти служби охорони Здоров’я Великобританії (National Health Service, NHS). До 60 років, ймовірно, будуть потрібні окремі окуляри для читання.

Також з віком багато хто скаржиться на те, що перед очима іноді з’являються “мушки” – крихітні цятки, які немов плавають перед очима. Як правило, вони нешкідливі, але якщо “мушки” зберігаються тривалий час або їх кількість збільшується, потрібно звернутися до офтальмолога.

Крім цього, з віком збільшується ризик розвитку таких небезпечних захворювань очей, як катаракта і глаукома. Ще одне вікове захворювання-дегенерація жовтої плями-пов’язано з сітківкою.

Як зберегти здоров’я очей з віком

Крім регулярної перевірки зору і носіння правильно підібраних окулярів, експерти дають ряд рекомендацій, які допоможуть зберегти здоров’я очей і зменшать ризик розвитку багатьох вікових захворювань, пов’язаних із зором:

  • харчуйтеся правильно і різноманітно – здорова збалансована дієта важлива для ваших очей. Вживання великої кількості овочів і фруктів принесе користь здоров’ю в принципі і допоможе захистити від деяких захворювань, таких як катаракта і вікова дегенерація жовтої плями;
  • носіть сонцезахисні окуляри з УФ-фільтром-сильне сонячне світло може пошкодити очі і збільшити ризик катаракти;
  • не паліть – ця шкідлива звичка також збільшує ризик розвитку катаракти і вікової дегенерацій жовтої плями;
  • слідкуйте за вагою – надмірна вага підвищує ризик розвитку діабету, що може призвести до втрати зору;
  • забезпечте в будинку хороше освітлення-в літньому віці цей фактор стає особливо важливий. Для читання або роботи на близькій відстані використовуйте пряме світло настільної лампи, розташованої так, щоб він не відбивався від сторінки і не створював відблисків;
  • підтримуйте фізичну активність – хороший кровообіг і споживання кисню дуже важливі для очей;
  • висипайтеся – це також допоможе підтримати здоров’я очей.