Завжди слід пам’ятати про можливі неприємні наслідки для організму.

Спекотне літо немов спеціально провокує на купання в холодній воді, щоб хоч якось себе остудити. В унісон з погодою діють і комунальні служби, що влаштовують профілактичні відключення на термін у два тижні, а то й довше.

А між тим, купання в холодній воді може бути дуже небезпечним для організму. Лікар-дерматолог Катерина Мокіна пояснила, що людям з серцево-судинними захворюваннями купання в холодній воді протипоказано через ризики застудитися.

“Холодна вода водопроводу має досить низькі температури, і захворіти цілком можливо. Також як дерматологиня я відповідаю за шкіру і все, що вище перерахувала, пов’язане з нею. А як лікарка в цілому можу додати ще й про ризики судинної реакції. Тому що люди, незвичні до загартовування і, наприклад, обливання холодною водою, а також мають хвороби серця і судин, можуть відреагувати дуже незвично і серйозно. Якщо згадати аодохресні купання в морози взимку, там завжди біля ополонки стоять лікарі. Тому що, коли людина занурюється в воду і виходить, це завжди судинний спазм. Судини різко звужуються, а потім різко розширюються. І це навіть у здорових людей. Зрозуміло, що такий стан справ загрожує розвитком ряду серйозних проблем, які всі знають. Тим же, у кого є серцево-судинні захворювання, такі різкі купання, включаючи під душем, в холодній воді, протипоказані”, – попереджає Мокіна.

Крім того, в холодній воді різко знижується ефективність миючих засобів, а значить і самого очищення тіла, а особливо волосистої частини голови.

“Гель для душу, молочко для тіла, мило – все миюче – все одно поводяться набагато краще, коли використовується тепла вода. Холодна вода з-під крана не дає можливості повноцінно і правильно очистити шкіру від цих засобів і від забруднень теж. Причому це стосується як волосистої частини голови, так і всього тіла”, – наводить рекомендації дерматологині “АіФ”.