Незважаючи на те що способів зараження сальмонельозом досить багато — інфекції передають тварини і, відповідно, продукти тваринництва, — всі звикли пов’язувати це захворювання з сирими яйцями. Ми вирішили розібратися, як все-таки правильно готувати яйця, щоб не заразитися.

Сальмонели — це бактерії, які знаходяться на внутрішній поверхні неякісних яєць. Через пташиний послід на шкаралупі інфекція може проникнути всередину яйця. Сальмонельоз — небезпечне захворювання, воно вражає органи шлунково-кишкового тракту, а також може торкнутися печінки, нирки і серце. Симптоми сальмонельозу проявляються в зневодненні, підвищеної температури, слабкості, головного болю, нудоти, діареї, блювоти і болях у животі. Саме тому не варто їсти сирі або недоварені яйця — великий ризик зараження.

Виявити сальмонелу в яйцях можна тільки в лабораторних умовах. За ДСТУ термін придатності яєць при температурі 0-25 градусів становить 25 днів з дня сортування. Так як не всі яйця мають маркування, краще перевіряти їх у домашніх умовах, а саме — опустити в ємність з холодною водою. Неякісне і несвіже яйце підніметься тупим кінцем вгору і перевернеться, а зовсім старі яйця і зовсім спливуть.

Центри з контролю і профілактики захворювань рекомендують дотримуватися певні правила вибору, зберігання і обробки яєць:

  • купуйте пастеризовані яйця;
  • зберігайте яйця в холодильнику;
  • викидайте тріснуті або брудні яйця;
  • їжте тільки повністю приготовлені яйця. Виключіть яйця, зварені некруто, і яєчню з рідким жовтком. Страви з яєць повинні бути приготовані при температурі не менше 70 градусів;
  • зберігайте яйця в спеціальному контейнері. Це пов’язано з тим, що інфекція може вражати сусідні продукти і стінки холодильника;
  • не пробуйте непрожаренну яєчню і не облизуйте лопатку при готуванні;
  • мийте руки і прилади, якими готуєте. Стільниці, обробні дошки не виняток.