При запаленні легенів ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Не витрачайте дорогоцінного часу , і звертайтеся до лікаря.

По суті

Пневмонія (або запалення легенів) – важке захворювання , при якому уражаються одне або обидва легені. Причиною запального процесу в легенях можуть бути бактерії, грибки або віруси .

Ще кілька десятків років тому, коли не було відкрито пеніциліну, від запалення легенів вмирала третина хворих! Сьогодні у медицини набагато більше можливостей, однак, тим не менш, приблизно 5 % хворих на пневмонію вмирають.

Чи можна заразитися пневмонією?

На жаль, так. У деяких випадках пневмонія може передаватися повітряно-крапельним шляхом. При чханні або кашлі хворої людини патогенні мікроорганізми можуть потрапляти в легені здорової людини, тим самим викликаючи запальний процес.

В інших випадках запалення легенів виникає внаслідок постійно присутніх збудників в носовій чи ротовій порожнинах людини. При зниженні імунного захисту, організм не в змозі чинити опір мікроорганізмам, які потрапляють в легені і починають там розмножуватися.

Мікроорганізми, що викликають захворювання

Найчастіше причиною бактеріального запалення легенів є стрептококи і стафілококи. У таких випадках захворювання, як правило , розвивається стрімко, різко підвищується температура, а мокрота, яка виділяється набуває іржавого відтінку.

На щастя, на сьогоднішній день існують спеціальні вакцини від пневмококової інфекції, якими можна щепити дітей починаючи з дворічного віку.

Симптоми запалення легенів

Симптоми запалення легень можуть бути досить різноманітні. За останні роки медики все частіше відзначають безсимптомний перебіг захворювання, коли у хворого немає ні підвищеної температури, ні мокротиння, ні навіть кашлю. Нерідко така пневмонія лікується із запізненням, що загрожує розвитком ряду ускладнень.

Класичними симптомами запалення легень є підвищення температури в межах від 37 до 39,5 градусів. Хворого турбує задишка, виділення мокротиння, кашель і сильний озноб. У деяких випадках при кашлі відзначаються кров’яні виділення (прожилки крові). Найчастіше при запаленні легенів хворого турбує біль у грудях, особливо при глибокому вдиху. Як правило, біль відчувається в тій області, де розташовується основне вогнище запалення.

Варто відзначити, що кашель не є типовим симптомом запалення легенів, оскільки інфекція може розвиватися у відносно далекому місці від основних дихальних шляхів.

У деяких випадках у хворих змінюється колір шкіри, а також може турбувати головний біль і лихоманка.

У маленьких дітей і немовлят при запаленні легенів характерних симптомів може і не бути. Часто у дітей відзначається млявість, поганий апетит і лихоманка.

Лікування запалення легенів

При лікуванні всіх типів пневмоній, незалежно від причини їх виникнення, застосовуються антибіотики. За роки застосування пеніциліну безліч бактерій виробило до нього стійкість, і на сьогоднішній день обійтися тільки лише цим препаратом неможливо. Сьогодні в терапевтичних цілях застосовуються антибіотики другого і третього покоління, а в разі інфекції, яка повільно розвивається рекомендується застосування сірковмісних антибіотиків.

При вірусній етіології захворювання ( коли запалення легенів викликано аденовірусами, риновірусами, вірусами грипу, парагрипу ) до антибактеріальних засобів в обов’язковому порядку додаються противірусні препарати.

Природно, при грибкових формах запалення легенів лікар призначає протигрибкові препарати.

При підозрі на запалення легенів лікарі ні в якому разі не рекомендують хворим займатися самолікуванням. Це може піти тільки на шкоду. Ви втратите дорогоцінний час, і хвороба може дати серйозні ускладнення. Нерідко захворювання лікується відразу декількома антибіотиками, і обов’язково в поєднанні з іншими лікарськими препаратами (противірусні , протигрибкові препарати). Тільки лікар на підставі правильного діагнозу зможе підібрати адекватне лікування, яке допоможе пацієнту здолати недугу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПНЕВМОНІЯ: КОРИСНІ ДАНІ ДЛЯ ПОРЯТУНКУ ЖИТТЯ

ВІРУСНА ПНЕВМОНІЯ