Багато хто не користуються зубною ниткою, але в будь-якому стані і в будь-який час ночі чистять зуби перед сном. Правильно роблять! Ось що трапиться, якщо не чистити зуби двічі на день…

Тепле і вологе середовище ротової порожнини ідеальне для росту і разможения всіх видів бактерій. Найбільш поширеним захворюванням, якому можна запобігти, є зубний карієс, який викликають бактерії Streptococcus mutans. Найсприятливішим для них є кисле середовище.

Вуглеводи (кава, цукор тут же) сприяють підвищенню кислотності середовища ротової порожнини, тому S. mutans і інші бактерії розмножуються і руйнують зуби на супершвидкості. Єдиний спосіб зупинити процес – видалити їх за допомогою зубної щітки. Фахівці ADA (Американська стоматологічна асоціація) рекомендують чистити зуби принаймні двічі на добу.

Що станеться, якщо не чистити зуби двічі на день?

чистити зуби

Тих, хто не чистить зуби вранці і ввечері, чекає досить плачевний фінал, а саме руйнування зубів у майбутньому, а також постійні інфекційні захворювання, які зажадають серйозного медичного втручання.

Пародонтит (захворювання ясен).– ось ще одна серйозна проблема! Місцевий і загальний імунітет відображає атаку бактерій, але його потрібно підтримувати. Погана гігієна порожнини рота підриває захисні функції всього організму і навіть сприяє серцевим захворюванням (доведено!).

Перед сном необхідно зчищати зубний наліт, який накопичився, адже слини, яка очищає зуб вдень, вночі стає набагато менше.

Якщо ви все ж не хочете напружуватися і чистите зуби один раз, то робіть це хоча б увечері.

Чистити зуби перед сном обов’язково!

чищення зубів

Звичайно, чистити зуби один раз краще, ніж взагалі не чистити, але ідеально робити це все ж тричі: вранці, після обіду і ввечері. Кожен раз, коли ми їмо, ми годуємо бактерії і допомагаємо їм розмножуватися, що призводить до карієсу і пародонтиту.

Недавнє дослідження показало, що у дорослих корейців, яких з дитинства вчать приділяти увагу гігієні рота три рази в день, зуби і ясна здоровіші, ніж у американців і австралійців, які звикли чистити зуби два рази.