Багато хто не користуються зубною ниткою, але в будь-якому стані і в будь-який час ночі чистять зуби перед сном. Правильно роблять! Ось що трапиться, якщо не чистити зуби двічі на день…

Тепле і вологе середовище ротової порожнини ідеальне для росту і разможения всіх видів бактерій. Найбільш поширеним захворюванням, якому можна запобігти, є зубний карієс, який викликають бактерії Streptococcus mutans. Найсприятливішим для них є кисле середовище.

Вуглеводи (кава, цукор тут же) сприяють підвищенню кислотності середовища ротової порожнини, тому S. mutans і інші бактерії розмножуються і руйнують зуби на супершвидкості. Єдиний спосіб зупинити процес – видалити їх за допомогою зубної щітки. Фахівці ADA (Американська стоматологічна асоціація) рекомендують чистити зуби принаймні двічі на добу.

Читайте також:  Медик пояснила небезпеку відмови від шапки
Що станеться, якщо не чистити зуби двічі на день?

Тих, хто не чистить зуби вранці і ввечері, чекає досить плачевний фінал, а саме руйнування зубів у майбутньому, а також постійні інфекційні захворювання, які зажадають серйозного медичного втручання.

Пародонтит (захворювання ясен).– ось ще одна серйозна проблема! Місцевий і загальний імунітет відображає атаку бактерій, але його потрібно підтримувати. Погана гігієна порожнини рота підриває захисні функції всього організму і навіть сприяє серцевим захворюванням (доведено!).

Перед сном необхідно зчищати зубний наліт, який накопичився, адже слини, яка очищає зуб вдень, вночі стає набагато менше.

Якщо ви все ж не хочете напружуватися і чистите зуби один раз, то робіть це хоча б увечері.

Чистити зуби перед сном обов’язково!

чищення зубів

Звичайно, чистити зуби один раз краще, ніж взагалі не чистити, але ідеально робити це все ж тричі: вранці, після обіду і ввечері. Кожен раз, коли ми їмо, ми годуємо бактерії і допомагаємо їм розмножуватися, що призводить до карієсу і пародонтиту.

Читайте також:  Картопля не сприяє ожирінню та діабету

Недавнє дослідження показало, що у дорослих корейців, яких з дитинства вчать приділяти увагу гігієні рота три рази в день, зуби і ясна здоровіші, ніж у американців і австралійців, які звикли чистити зуби два рази.