Кулінарія — справа непроста, що й казати. А нагодувати всіх членів родини так, щоб на столі виявилися їхні улюблені (і при цьому, бажано, корисні) страви — це справжній виклик! Особливо якщо ми намагаємося приготувати овочі…

Пам’ятайте, що нашому організму «смачно» чи ні в залежності від смаку продуктів, які ми їмо. І це, треба сказати, велика несправедливість.

Як відомо, їжа дарує нам задоволення, коли ми її поглинаємо.

Але якщо мова заходить про овочі, то справа йде трохи інакше. Ще з дитинства можлива відмова від цієї групи продуктів харчування сформував у нас асоціацію неприязні: невідповідності того, що мама дала нам поїсти з нашими смаковими очікуваннями та уподобаннями.

Сьогодні кулінарія — це питання практичності, ніж самовідданості.

Але використовуючи різні ресурси, починаючи від часу, який ми можемо присвятити приготування їжі, і закінчуючи тонкими і красномовними шляхами свого культурного формування, ми можемо додати овочам приємного аромату і зробити їх, таким чином, по-справжньому апетитними і смачними.

І сьогодні ми представляємо вашій увазі список ідеальних трюків, щоб приготувати овочі!

Знайдіть найбільш підходящий для себе спосіб, це зовсім не обов’язково передбачає великі витрати часу або сил. Просто навчіться один раз, а потім насолоджуйтеся самі і радуйте овочевими стравами своїх близьких!

Овочі: як надати їм вишуканий смак?

Овочі

Солоний, солодкий, гіркий, пікантний: можливо все!

Будь-хто вам скаже, що овочі надзвичайно корисні для здоров’я.

Але ось питання: «Чому ж нам тоді так складно їсти їх в достатній кількості?» Ймовірно, це пов’язано з нашими смаковими відчуттями…

Відкрийте для себе кілька нехитрих трюків і корисних звичок, щоб ви і ваші близькі почали по-справжньому насолоджуватися смаком приготованих вами овочевих страв.

Солодкий

Даний факт може здатися суперечливим, але в більшості овочів міститься значна кількість цукрів, яка варіюється в залежності від способу теплової обробки.

Візьмемо, наприклад, редьку і капусту, незважаючи на те що обидва продукти — овочі, вони мають різну кількість цукрів у своєму складі, і це залежить від того, як вони приготовані.

Обсмаження та приготування у фритюрі можуть прибрати всю гіркоту з овочів, так як в обох випадках цукру карамелізуються і посилюють свій смак.

Якщо у овочів під маслом є шар (шкірка), то відбувається так звана «реакція Майара«.

Гаряче масло швидко випаровує вологу з поверхні продукту. І в результаті ми отримуємо більш м’які овочі з гарним зовнішнім виглядом.

Смак виходить просто відмінним, такий делікатес, солодкий і в той же час корисний, який стане прекрасним доповненням до інших інгредієнтів.

Солоний

Сіль

Тепер ми потрапляємо на територію суб’єктивізму. Адже наявність солі у стравах безпосередньо пов’язане з культурою і її коріннями.

В Індії, наприклад, прийнято використовувати різні приправи (карі, часник, цибуля, соєвий соус, гострий перець), щоб надати страві особливий аромат.

Але якщо вам до смаку ближче звичайна сіль, то необхідно знати, як правильно її використовувати:

  • При приготуванні грибів, коріандру, часнику або цибулі важливо не переборщити з сіллю. Ці інгредієнти володіють сильним смаком, і надлишок солі виявиться контрпродуктивним.
  • А от для більш солодких продуктів, як наприклад, цукіні або юка, використання солі буде виправданим і навіть рекомендованим.

Але, звичайно, все залежить від індивідуальних смакових уподобань. Не забувайте куштувати страви, щоб переконатися, чи все ви правильно зробили.

Гіркий

Гіркий смак, як це не дивно, може виявитися для вас значно більш корисним, ніж ви думали. Гіркота контрастує з солодким смаком і підкреслює його.

М’ята в поєднанні з горохом, петрушкою або картоплею під солодким соусом — яскравий приклад такої страви.

А кмин, наприклад, ідеально підійде, щоб приправити смажену моркву.

Пікантний (гострий)

Гострі овочі

Що стосується даної категорії приправ, тут важливо враховувати наступне: непропорційне використання пряних елементів в їжі має тенденцію бути контрпродуктивним для вашого здоров’я.

Тобто важливо стежити за частотою споживання гострих страв, вона повинна бути помірною. Але не можна заперечувати, що пряний смак робить страви неймовірно апетитними і надає їм екзотичний відтінок.

Найбільш відомий приклад гострої приправи — це перець чилі. Цей маленький інгредієнт викликає бурхливу реакцію наших смакових рецепторів.

Він стане чудовим доповненням до овочів і зробить ваші страви по-справжньому вишуканими.

Кислий

Самі по собі овочі не здаються нам кислими на смак.

Але на кухні, можливо рішуче все! І при бажанні можна надати своїм овочевих страв «кислинку», і лимон тут стане вашим кращим союзником.

Лимонний сік зробить овочі соковитими. Найчастіше його використовують при приготуванні салатів, зазвичай у поєднанні з оливковою олією, оцтом або гірчицею, залежно від індивідуальних смакових уподобань.

Пам’ятайте, що кулінарія — це в першу чергу свобода, творчість, любов і відданість справі.

Якщо ви захочете більш сміливого поєднання смаків, то ви завжди можете собі це дозволити. Вирішуйтеся!

Джерело: steptohealth