Ви не хворі, так і алергіями, наскільки вам відомо, не страждаєте. Так чому ж постійно закладений ніс? Хоча застуда, грип і алергії на пилок і тварин — часті причини закладеності носа, є й інші несподівані причини, чому дихати через ніс стає так важко. Ось 6 маловідомих причин, про які варто знати.

Роздратування (але не алергія) на щось

Майже кожен третій страждає від запалення носових пазух, страждає від так званого неалергічного риніту — це означає, що імунна система тут ні при чому. «Якщо вас перевіряли на наявність алергій і не виявили жодної, швидше за все, у вас неалергічний риніт», каже голова відділення імунології при Університеті Луїзіани Джеральд. Одна з його поширених форм — вазомоторний риніт (помилковий нежить) — як правило, з’являється, коли організм відчуває роздратування на сигаретний дим, парфуми або сухе повітря. Температурні коливання теж можуть сприяти його появі. Кращий спосіб боротьби — з’ясувати, що провокує закладеність носа і намагатися уникати цього. Якщо така стратегія не працює, попросіть лікаря виписати вам протизастійний засіб або аерозоль для носа з антигістаміном або кортикостероїдом.

Читайте також:  8 годин сидячи щодня збільшують ризик інсульту
Вагітність

Крім великого живота вам доводиться мати справу з безліччю змін в організмі, виношуючи плід. Гормональні перепади грандіозні, а по тілу циркулює більше крові. Хоча багато знають про набряклі ноги, які супроводжують вагітність, про набрякання носових пазух відомо далеко не всім. Ця зміна може призвести до закладеності носа (до речі, кровотечі з носа — також не рідкість у майбутніх мам). Зволожувач повітря, рясне пиття і соляний аерозоль для носа можуть полегшити проблему. А ось прийом будь-яких безрецептурних препаратів варто спершу обговорити зі своїм лікарем.

Рецедивна закладеність носа

Протинабрякові аерозолі для носа можуть творити чудеса, якщо ви страждаєте від застуди або алергії. Але будьте уважні: якщо не слідувати інструкціям (такими засобами не можна користуватися більше 3 днів поспіль), набряклість носа може повернутися бумерангом. І ви знову візьметеся за пляшечку зі спреєм. Це замкнене коло нагадує залежність. Розірвати її необхідно, як би погано ви себе не відчували. Деяким для цього можуть знадобитися рецептурні препарати за призначенням лікаря.

Читайте також:  Названі наслідки щоденного вживання йогурту
Млява щитовидна залоза

Ще один камінь в город гормонів. Гіпотиреоз — стан, при якому в організмі не виробляється достатньої кількості гормонів, що стимулюють роботу щитовидної залози. Він може призвести до закладеності носа укупі з втомою, запорами, рідким волоссям, сухою шкірою і постійним відчуттям холоду. Якщо ви припускаєте у себе цю проблему, попросіть лікаря направити вас на відповідні аналізи. Прийом препаратів з синтетичними гормонами щитовидної залози допоможе вирішити проблему.

Інфекція носових пазух

Застуда все ніяк не закінчиться? Більшість вірусних інфекцій, включаючи застуду, закінчуються протягом 1-2 тижнів. Якщо ви хворієте довше (або помітили, що закінчується застуда, тільки щоб початися знову), звертайтеся до лікаря. У вас може розвинутися бактеріальна інфекція носових пазух, яка буде вимагати лікування антибіотиками. Іншими ознаками бактеріальної інфекції є жар, гнійні виділення з носа і сильний біль.

Читайте також:  Бадьорять не гірше кави: 4 корисні напої, які допоможуть прокинутися
Носові поліпи

Інша причина «вічної застуди» — поліпи. Ці неракові утворення (які можуть з’явитися в носових пазухах) не небезпечні, але здатні фізично перегороджувати дихальні шляхи в носі, від чого приємно не буде точно. Поліпи частіше зустрічаються у людей з алергіями, астмою та хронічними носовими інфекціями. Якщо ви постійно відчуваєте закупорку носа, погано розрізняєте запахи і смаки, вирушайте на перевірку до лікаря. Поліпи можна видалити, але вони, як правило, виростають заново. Стероїдний аерозоль для носа допомагає зменшити розмір поліпів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News