Салон краси — це місце, яке асоціюється виключно з позитивними емоціями — радістю, задоволенням і релаксацією. Жінки приходять сюди за позитивними емоціями і очікуваними змінами. Однак замість таких вони можуть придбати найрізноманітніші хвороби, що передаються через інфікований інструмент і використовувані засоби. Які захворювання можна набути при проходженні популярних косметичних процедур?

Висівкоподібний лишай — хвороба, від якої непросто позбутися

Це захворювання можна набути в масажному і косметологічному кабінеті, де нехтують нормами гігієни і використовують багаторазові простирадла і рушники. І хоча збудником хвороби є дріжджоподібні грибки Malassezia, присутні на тілі всіх людей, особи зі схильністю до цього захворювання легко можуть стати жертвою несумлінних працівників салону краси. Висівкоподібний лишай викликає появу на шкірі червонуватих плям, які лущаться, сверблять і створюють проблеми естетичного характеру. Позбавитися від них не так-то просто. Навіть після лікування хвороба може повернутися знову при підвищеній пітливості, стресі, недостатній гігієні або великих навантаженнях.

Оніхомікоз

Мова йде про грибкове ураження нігтів, яке на сьогоднішній день вважається найбільш частим грибковим захворюванням. Заразитися можна при виконанні манікюру або педикюру нестерильним інструментом. Дуже неприємне захворювання, що вражає нігті, змінює їх забарвлення, товщину і структуру. Лікування оніхомікозу тривале і копітке, вимагає дотримання всіх рекомендацій лікаря щодо внутрішнього і місцевого застосування лікарських засобів. Вся справа в тому, що інфекція може зберігатися всередині нігтя, тому доводиться спостерігати за ним до тих пір, поки він повністю не оновиться. У групі ризику — діабетики та особи, які страждають від псоріазу. Їм потрібно особливо уважно підходити до вибору майстра по манікюру і педикюру.

Вірус герпесу

За статистикою, вірусом герпесу заражено понад 80% населення планети. Велика частина людей навіть не підозрює про це, адже збудник може досить довго ніяк себе не проявляти. Саме тому деякі пов’язують появу у себе на шкірі характерних водянистих пухирців з відвідуванням салону краси і проведенням процедури мезотерапії, пілінгу, перманентного макіяжу та ін. Збудник інфекції може проникнути в організм при будь-якому, навіть самому незначному травмуванні шкіри і залишитися в ньому на все життя. Гарантованих способів позбавлення від нього на сьогоднішній день немає. Всі використовувані для лікування лікарські препарати спрямовані лише на придушення симптомів і полегшення стану хворого в період рецидиву.

Золотистий стафілокок

Будучи збудником багатьох хвороб, на сьогоднішній день цей вид стафілокока стоїть на чолі списку бактерій, якими найбільш часто заражаються в медичних установах. Зрозуміло, що салони краси анітрохи від них не відстають, адже джерелами зараження виступають будь-які прилади та інструменти, які стикаються з шкірою, на якій присутні ці грампозитивні бактерії з роду стафілококів. Шкірна інфекція з появою вугрів, фурункулів, флегмони або абсцесу — не єдиний їх прояв. Вони можуть призводити до розвитку і більш важких наслідків — пневмонії, менінгіту, ендокардиту, сепсису та ін. Від золотистого стафілокока не так-то просто позбутися, так як він стійкий до антибіотиків пеніцилінового ряду.

Гепатит

Голковколювання — медична процедура, яка може призвести до зараження гепатитом. Прихильники акупунктури — напряму в традиційній китайській медицині — також ризикують стати жертвою недбайливих майстрів, що використовують у своїй роботі не одноразові голки, а одні й ті ж, не приділяючи належної уваги їх стерилізації. Проникнувши в кров, вірус гепатиту викликає важкі ураження печінки, які щорічно забирають сотні людських життів. Особливу небезпеку для здоров’я людини представляють гепатити B і C. І той, і інший передаються при контакті із зараженою кров’ю, причому достатньо всього лише 0,0001 мл. Лікування хвороби може тривати роками, причому ціна на нього досить висока, а повного одужання ніхто гарантувати не може.

ВІЛ-інфекція

Звичайно, основним шляхом передачі інфекції залишається статевий. Ще частіше вірус набувають при використанні заражених голок і шприців. Але це зовсім не означає, що людина не може «підчепити» його в манікюрному або тату-салоні через недбалість його співробітників. Вірус імунодефіциту людини уражає імунну систему з розвитком синдрому набутого імунного дефіциту, при якому будь-яка хвороба може стати фатальною. Звичайно, спеціальна антиретровірусна терапія може істотно продовжити термін життя хворих, а у разі її відсутності людина проживе максимум 11 років. На сьогоднішній день не існує способу повного позбавлення від ВІЛ-інфекції.

Токсоплазмоз

Традиційно прийнято вважати, що токсоплазмозом можна заразитися лише від хворої кішки, граючи з нею і отримавши подряпини, або прибираючи її туалет. Однак, не виключена можливість зараження при потраплянні збудника на слизові оболонки та пошкоджену шкіру, тобто при контакті з манікюрними та іншими інструментами, на яких залишилися токсоплазми. За даними фахівців, цією недугою інфіковано до половини населення світу. Хвороба рідко протікає в гострій формі. Найчастіше для неї характерно хронічний перебіг з незначними підвищеннями температури тіла, головним болем, збільшенням печінки і лімфовузлів, слабкістю, зниженням працездатності і т. п.

Як можна захистити себе від небезпеки? В першу чергу ходити тільки до перевірених майстрів, що мають всі необхідні дипломи про освіту та відповідально відносяться до своєї професії. В останні роки все більше поширення отримав необрізний манікюр і педикюр, який зводить до мінімуму ризик зараження якоюсь інфекцією. Що стосується татуювань, пірсингу і перманентного макіяжу, то тут варто добре подумати, зважити всі за і проти, оцінити можливі ризики, а якщо і робити щось подібне, то тільки у справжніх професіоналів, а не підпільних майстрів.