Можливо, ви занадто любите зачіску «кінський хвіст» або відчуваєте нездорову пристрасть до фастфуду.

Відразу скажемо: мити голову через два дні або навіть один — нормально. А ось якщо ви змушені робити це щодня, значить, щось пішло не так.

Ось список основних причин, які змушують волосся бруднитися швидше, ніж зазвичай.

1. Це ваша генетична особливість

Кількість вироблюваного в волосяних фолікулах шкірного сала – спадковий фактор. Якщо у когось із ваших батьків або близьких родичів швидко жирніє волосся, ви могли отримати той же ген.

Що з цим робити

Прийняти як даність. Щоб волосся виглядали акуратнішим, вибирайте гладкі зачіски. І намагайтеся не мити голову щодня. Чим активніше і частіше ви змиваєте жир, тим енергійніше шкіра голови намагається відновити його. А це означає, що ситуація лише посилиться.

2. Ви живете в районі з підвищеною вологістю повітря

Це збільшує активність сальних залоз. Тому, якщо ви переїхали в місцевість з більш вологим кліматом або у вас вдома сиро, не дивуйтеся, що волосся брудниться дуже швидко.

Що з цим робити

Терміново переїжджати в регіон з нормальною вологістю. Жарт. Просто враховуйте цей фактор, підбираючи зачіску.

3. У вас проблеми з гормональним фоном

Активність сальних залоз залежить від гормонів. Особливо андрогенів і естрогенів. Якщо у вас через щось змінюється гормональний фон, це практично напевно позначиться на стані волосся. До збільшення сальності найчастіше призводять:

  • прийом оральних контрацептивів (або відмова від них);
  • статеве дозрівання;
  • вагітність;
  • менопауза.

Що з цим робити

Якщо мова йде про природні періоди в житті людини, залишається одне — перечекати, поки гормони не заспокоються.

Читайте також:  YNJ: Яйця і риба збільшують тривалість життя

А ось якщо таких факторів начебто і немає, а сальні пасма є, порадьтеся з терапевтом або гінекологом. Можливо, лікар запропонує вам інші оральні контрацептиви замість тих, що Ви приймаєте. Або запідозрить інші причини, які могли б вплинути на гормональний фон (втім, це неточно), і допоможе вам їх скорегувати.

4. У вас затяжний стрес

Гормон стресу кортизол також впливає на діяльність сальних залоз. Чим вище його рівень, тим більше жиру виробляє шкіра і тим швидше брудниться волосся.

Що з цим робити

Вчитися спокійному відношенню до життя. І заодно перечитати наукові рекомендації про те, як позбутися від стресу.

5. У вас лупа

Сама по собі вона не винна в тому, що волосся жирніє швидше. Але може бути симптомом деяких шкірних захворювань: наприклад, екземи, псоріазу, себорейного дерматиту, які супроводжуються підвищеною активністю сальних залоз.

Що з цим робити

З’ясувати, що саме стало причиною лупи. Найефективніший спосіб зробити це – звернутися до дерматолога.

6. Ви любите розчісуватися

Волосяні фолікули, розташовані на шкірі голови, щодня виробляють до 20 грамів шкірного сала. Цей жир розподіляється по волоссю: спочатку біля коріння, потім поступово сповзає по довжині. Волосся втрачає обсяг і свіжість у шкіри, проте їх основна маса залишається чистою як мінімум кілька днів.

Але якщо ви ретельно і багаторазово розчісується, жир від коренів швидко поширюється по всій довжині. В результаті волосся в перший же день після миття може стати сальним.

Що з цим робити

Розчісуватися не частіше 3-4 разів на добу.

Читайте також:  Чому не слід спати з відкритим вікном: пояснення науковців

7. Ви часто чіпаєте волосся руками

По-перше, на пальцях теж вистачає шкірного сала. По-друге, як і в попередньому пункті, частими дотиками ви допомагаєте жиру розподілятися по довжині волосся.

Що з цим робити

Позбавлятися від шкідливої звички чухати верхівку або накручувати пасма на палець.

8. Ви змінили зачіску або колір волосся

Швидше за все брудняться:

  • тонке, рідке волосся. Його занадто мало, щоб поглинути або розподілити по довжині той жир, який виділяє шкіра. Тому, якщо ви недавно знебарвили або перепалили волосся, це може відгукнутися підвищеною сальністю;
  • ідеально пряме волосся. В цьому випадку шкірне сало буквально стікає по кожному волоску від коренів до кінчиків. Такый шевелюрі не вистачає завитків, які могли б служити перешкодою для жиру;
  • сильно кучеряве волосся. Їх власники найчастіше страждають через жирності біля коренів. Шкірне сало не має можливості просуватися по волосу, а тому накопичується біля самої голови.

Що з цим робити

Відновлювати якість волосся або миритися з тим, що краса вимагає жертв. Знову-таки нагадаємо: мити волосся кожен день — шкідливо! Робіть перерву хоча б в пару діб.

9. Ви миєте голову гарячою водою

Така вода змиває природний жировий захист з шкіри. Обурений епідерміс негайно починає виробляти загублене шкірне сало в збільшених обсягах.

Що з цим робити

Слідкуйте за тим, щоб вода при митті не здавалася гарячою. Після процедури обполосніть голову прохолодною (кімнатної температури) рідиною.

10. Ви використовуєте невідповідну косметику для волосся

Шампуні, кондиціонери, маски для живлення і глибокого зволоження працюють так: створюють на кожній волосинці найтоншу плівку, яка не дозволяє волозі і поживним речовинам швидко випаровуватися. Ця плівка ускладнює волосся. Якщо воно у вас і так щільне, подібна косметика додасть йому «немитий» вигляд.

Читайте також:  Названі кращі вітаміни для очей при далекозорості

Що з цим робити

Вибирайте шампуні і кондиціонери за типом волосся. Після застосування промивайте шевелюру не менше 30 секунд, щоб видалити залишки косметичних засобів.

11. Ви користуєтеся феном з гарячим повітрям

Це висушує шкіру голови. Щоб утримати вологу, покрив відповідає підвищеним виробленням жиру.

Що з цим робити

Сушіть волосся на температурі, яка щадить, а то і зовсім встановіть режим прохолодного повітря.

12. Ви занадто туго зав’язуєте волосся

Хвіст або коса призводять до того, що шкірне сало накопичується тільки біля коріння. Тут волосся занадто мало, щоб поглинути і перерозподілити його, тому коріння швидко стають жирними.

Що з цим робити

Варіант – змінити зачіску. Якщо не хочеться, просто враховуйте цю особливість тугих хвостів і намагайтеся не розчісувати волосся по всій довжині, щоб не погіршити кінці.

13. У вас нездорове харчування

На активність сальних залоз впливають в тому числі вітаміни і мікроелементи, які ми отримуємо з їжею. Нестача вітамінів А, В, Е, D, а також цинку призводить до підвищеного вироблення шкірного жиру.

Що з цим робити

Слідкуйте за раціоном. Перш за все в ньому має бути достатня кількість овочів і фруктів.

Наукові джерела:

  • How often you should wash your hair, according to science, source
  • Feeling Stressed? How Your Skin, Hair And Nails Can Show It, source
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News