Кожні п’ять місяців годування грудьми знижують ризик розвитку раку грудей приблизно на 2 відсотки – за даними доповіді, опублікованої American Institute for Cancer Research (AICR) і World Cancer Research Fund (WCRF).

Результати аналізу 18 досліджень, які стосуються періоду лактації та грудного вигодовування показують, що жінки, які годують грудьми, рідше хворіють на пременопаузильний і постменопаузильний рак молочної залози.

Причина такого стану речей вбачається у тому, що грудне вигодовування затримує початок менструації після пологів, а отже, скорочує час впливу на гормони з групи естрогенів, пов’язаних з виникненням раку молочної залози. Крім того, існують припущення, що у період лактації можна позбутися клітин з пошкодженою ДНК, які могли б дати початок раковій хворобі. Враховується також в результаті лактації зміна в області експресії генів.

Читайте також:  Названі корисні замінники води

На думку авторів доповіді, годування грудьми може позитивно впливати на здоров’я дитини. Грудне молоко забезпечує маля необхідними поживними речовинами, зміцнює імунітет, знижує ймовірність розвитку інфекції і захворіти на астму. Крім того, було показано, що діти на грудному вигодовуванні, повільніше набирають вагу, а значить, вони менше схильні до ризику ожиріння, яке також корелює з виникненням різного роду пухлин.

Серед інших факторів ризику, пов’язаних з розвитком раку молочної залози вчені називають ожиріння, алкоголь і відсутність фізичної активності. За словами дослідників, регулярні фізичні вправи, турбота про нормальну вагу тіла і відмова від алкоголю може запобігти близько 1/3 випадків раку молочної залози серед жінок, які проживають на території Сполучених Штатів.

Читайте також:  Які продукти взимку дітям не потрібні

Дослідники переконують, що саме грудне вигодовування, тривалістю не менше 5 місяців, знижує ризик розвитку раку грудей приблизно на 2 відсотки. Однак, Всесвітня Організація охорони Здоров’я (ВООЗ) рекомендує, щоб перед введенням в меню дитини інших продуктів, годувати їх грудьми принаймні протягом 6 місяців.

“Не кожна мати може годувати грудьми, але ті, які можуть, повинні знати, що грудне вигодовування може забезпечити захист від раку, як їм, так і їх дітям”, – підводять підсумок автори доповіді.

Зі змістом звіту можна ознайомитися за адресою: http://www.aicr.org/continuous-update-project/reports/breast-cancer-report-2017.pdf

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News