Кожні п’ять місяців годування грудьми знижують ризик розвитку раку грудей приблизно на 2 відсотки – за даними доповіді, опублікованої American Institute for Cancer Research (AICR) і World Cancer Research Fund (WCRF).

Результати аналізу 18 досліджень, які стосуються періоду лактації та грудного вигодовування показують, що жінки, які годують грудьми, рідше хворіють на пременопаузильний і постменопаузильний рак молочної залози.

Причина такого стану речей вбачається у тому, що грудне вигодовування затримує початок менструації після пологів, а отже, скорочує час впливу на гормони з групи естрогенів, пов’язаних з виникненням раку молочної залози. Крім того, існують припущення, що у період лактації можна позбутися клітин з пошкодженою ДНК, які могли б дати початок раковій хворобі. Враховується також в результаті лактації зміна в області експресії генів.

Читайте також:  Лікар назвав симптоми, які дозволяють вчасно дізнатися про пневмонію

На думку авторів доповіді, годування грудьми може позитивно впливати на здоров’я дитини. Грудне молоко забезпечує маля необхідними поживними речовинами, зміцнює імунітет, знижує ймовірність розвитку інфекції і захворіти на астму. Крім того, було показано, що діти на грудному вигодовуванні, повільніше набирають вагу, а значить, вони менше схильні до ризику ожиріння, яке також корелює з виникненням різного роду пухлин.

Серед інших факторів ризику, пов’язаних з розвитком раку молочної залози вчені називають ожиріння, алкоголь і відсутність фізичної активності. За словами дослідників, регулярні фізичні вправи, турбота про нормальну вагу тіла і відмова від алкоголю може запобігти близько 1/3 випадків раку молочної залози серед жінок, які проживають на території Сполучених Штатів.

Читайте також:  Віагра виявилася корисною для здоров'я серця чоловіків

Дослідники переконують, що саме грудне вигодовування, тривалістю не менше 5 місяців, знижує ризик розвитку раку грудей приблизно на 2 відсотки. Однак, Всесвітня Організація охорони Здоров’я (ВООЗ) рекомендує, щоб перед введенням в меню дитини інших продуктів, годувати їх грудьми принаймні протягом 6 місяців.

“Не кожна мати може годувати грудьми, але ті, які можуть, повинні знати, що грудне вигодовування може забезпечити захист від раку, як їм, так і їх дітям”, – підводять підсумок автори доповіді.

Зі змістом звіту можна ознайомитися за адресою: http://www.aicr.org/continuous-update-project/reports/breast-cancer-report-2017.pdf