Алерголог-імунолог Тетяна Борисова розповіла, через що з’являється алергія на конкретні продукти і чи можна її позбутися.

Алергічна реакція, втім, як і будь-яка інша реакція в нашому організмі, не виникає раптом, ні з того, ні з сього. Це лише верхівка айсберга, видима частина проблеми, яка може формуватися в організмі роками та проявитися зовні у конкретний момент.

І антигістамінні препарати зовсім не вихід і не рішення. Потрібно докорінно переглядати свій спосіб життя та звички.

«Реакції гіперчутливості виникають там, де давно править царство мікроорганізмів. У разі реакцій негайного типу винуватцями є інфекційні захворювання, паразити, бактерії, гриби. У разі реакцій сповільненого типу – віруси, лямблії, трихомонади, хламідії, мікоплазма та інші», – каже експерт.

Чому алергія стала масовим захворюванням останніми роками? Адже сьогодні від неї страждають навіть діти. Це пов’язано з тим, що значно зріс обсяг токсинів у навколишньому середовищі (елементарний приклад – побутова хімія, з якою ми стикаємося щодня). Через це значно збільшилося навантаження на імунітет.

Якщо раніше імунна система реагувала лише на виклики зсередини (і здебільшого справлялася з ними), то сьогодні імунітет працює, умовно кажучи, на два фронти. І ось тут сил уже не вистачає, особливо, коли атака на нього йде одночасно.

До внутрішніх паразитів (у вигляді бактерій, грибків та вірусів) і до зовнішніх агресивних факторів додалася ще й їжа як провокуючий фактор. На цьому тлі і виникає алергія на конкретні продукти, особливо не сезонні та місцевого походження.

Щоб мінімізувати ризик появи алергічних реакцій, постарайтеся максимально виключити фактори-провокатори зі свого життя. І тоді імунна система справлятиметься і не даватиме у відповідь реакції алергію.