Невелике солодке частування не завдасть шкоди здоров’ю. Насправді, якщо дотримуватися простих правил, коли справа стосується десертів, то можна досить успішно вписати їх навіть в “здоровий” раціон.

Тим не менш, причина, по якій десерти мають погану репутацію, полягає у великій кількості цукру в їх складі. Зокрема, продукти, які продаються в магазинах, не володіють великою поживною цінністю і можуть з легкістю стати їжею, яка скоротить життя. Експерти пояснили, чому вживання великої кількості цукру негативно позначається на довголітті.

Викликає хронічні захворювання

В цілому, є багато продуктів, які містять цукор. Причому мова йде не тільки про випічку, фрукти і овочі – відмінний тому приклад. Багато з них містять натуральний цукор, також відомий як фруктоза. За словами лікарів, такі десерти не тільки не зашкодять, але і забезпечать організм необхідними вітамінами, пише Eat This, Not That!.

Читайте також:  Чи можна захворіти через вплив холодної погоди? Пояснює терапевт

Інша справа-доданий цукор. Він міститься у всіх видах продуктів, про що багато хто не підозрюють. Навіть продукти з низьким вмістом жиру, які здаються здоровими, мають високу кількість цукру, який надає їм хороший смак

“Цукор і оброблені харчові продукти скорочують ваше життя, оскільки вони сприяють запаленню в організмі. А запалення, в свою чергу, викликає хвороби”, – розповів доктор медичних наук Джеймі Фейт.

“[Додані цукри] можна знайти практично в кожній обробленій їжі, зазвичай у формі кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози”, – говорить дієтолог талія Сігал Фідлер. Вона зазначила, що раціон з високим вмістом цукру пов’язаний із запаленнями, ожирінням і діабетом 2 типу. Ці стани стають причиною багатьох інших хронічних проблем зі здоров’ям, в тому числі хвороб серця, раку, деменції і гормонального дисбалансу.

Читайте також:  Високий холестерин: продукти, які допоможуть поліпшити показники

Найшкідливіші продукти

Хоча на полицях магазинів багато продуктів, напханих цукром (в тому числі улюблені багатьма пластівці для сніданку), є два найшкідливіших, на які дієтологи звертають особливу увагу: газована вода і цукерки.

Газовані напої не мають поживної цінності і являють собою чисті порожні калорії, попередили лікарі. Що стосується цукерок, то вони здатні скоротити життя, якщо їсти їх є регулярно. Справа в тому, що по суті це швидкорозчинний цукор, який призводить до збільшення ваги, резистентності до інсуліну і жирових відкладень на різних органах з усіма витікаючими наслідками.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News