Фактори ризику та причини раку шлунка: генетика, ожиріння, куріння або спосіб життя?

Причина раку шлунка невідома, але є фактори ризику

“Єдиний хороший відносний фактор ризику раку шлунка – це бактерія шлунка Helicobacter pylori”, – пояснює експерт.

Це фактор ризику номер 1. Однак близько чверті німців інфіковані цією бактерією, але тільки у частини з них розвивається рак шлунка. Чому вони хворіють, ще до кінця не з’ясовано, так само як і причини раку шлунка невідомі.

Є свідчення, що куріння збільшує ризик. А що з алкоголем?

“Однак немає переконливих доказів того, що алкоголь також збільшує ризик раку шлунка”, – додає онколог. – “Це може привести до запалення слизової оболонки шлунка, тобто гастриту, аж до виразки шлунка”.

Хронічне запалення слизової оболонки шлунка і рефлюксна хвороба, в свою чергу, можуть збільшити ризик раку шлунка на стику з стравоходом. Також хвороба може розвинутися в результаті перенесених раніше операцій на шлунку.

Рефлюкс жовчі також вважається фактором ризику. Ця небезпека виникає через ожиріння.

Вчені припускають, що одностороння дієта з великою кількістю оброблених м’ясних продуктів, сильно солоних, а також копчених і смажених сприяє розвитку раку шлунка. Як правило, гнилі і запліснявілі продукти становлять небезпеку для здоров’я.

Генетика

У розвитку раку шлунка присутні генетичні компоненти: родичі першого ступеня споріднення (діти, брати і сестри) пацієнтів з раком шлунка мають підвищений ризик, тобто якщо батько, мати або брат або сестра хворі. Крім того, рак шлунка може виникнути, якщо вже присутня певна форма раку товстої кишки (спадковий колоректальний рак) або рак грудей.

Це пацієнти зі змінами в їх генетичному складі, наприклад, з так званої мікросателітною нестабільністю (MSI). Ви схильні до підвищеного ризику різних видів раку, включаючи рак шлунка і кишечника.

“Лікарі повинні пам’ятати про це, якщо у пацієнта рак товстої кишки з мікросателітною нестабільністю або якщо в сім’ї кілька карцином”, – підкреслює онколог.

Джерело: Focus.de