Багато людей помилково вважають, що нечіткий зір і порушення зору – це неминучі наслідки старіння. Але по правді кажучи, просте вживання правильних продуктів може значно знизити ризик проблем з очима, особливо з віком.

Чорниця

Регулярне вживання чорниці може поліпшити ваше зір і зміцнити кровоносні судини, розташовані в задній частині очей. Багато в чому це пов’язано з антоціанами, рослинними пігментами, що додають ягодам синю шкірку, передає Food.News.

Темний шоколад

Темний шоколад, що містить 72% какао, допомагає поліпшити зір, згідно з результатами недавнього клінічного випробування на людях з глаукомою, основною причиною сліпоти. Це випробування також показало, що вживання в їжу темного шоколаду допомогло знизити ризик дегенерації жовтої плями, яка також може призвести до втрати зору.

Яйця

Яєчні жовтки багаті лютеїном і зеаксантином. Обидва ці антиоксиданти накопичуються в очах і, як кажуть, захищають від дегенерації жовтої плями. Високий вміст жиру в яйцях також означає, що Ви легше засвоюєте антиоксиданти.

Морква

Морква знову і знову асоціюється з хорошим зором – і не дарма. Морква повна бета-каротину, що надає їй характерний помаранчевий колір. Наша печінка перетворює цей пігмент у вітамін А, який допомагає захистити рогівку. Вітамін А також захищає від катаракти і дегенерації жовтої плями.

Мигдаль

Також мигдаль допомагає поліпшити здоров’я очей. Як і більшість горіхів і насіння, мигдаль неймовірно багатий вітаміном Е, антиоксидантом, який також захищає очі від вільних радикалів.

Лосось

Омега-3 жирні кислоти або омега-3 – здорові ненасичені жири, які необхідні для підтримки хорошого зору і здоров’я очей. Жирна риба, така
як лосось, є одним з найбагатших джерел омега-3.

Помідори

Багаті лютеїном, зеаксантином і каротиноїдами, такими як лікопін і бета-каротин, помідори захищають ваші очі від пошкоджень, викликаних світлом, розвитку катаракти і вікової дегенерації жовтої плями.