Вживання курячих яєць може підвищити показники «хорошого» холестерину, як показало дослідження. Його автори виявили зв’язок між помірною кількістю цього продукту та захистом від хвороб серця.

Експерти Пекінського університету вважають, що курячі яйця є дуже корисним харчовим продуктом для здоров’я. Крім того, вони збільшують показник «хорошого» холестерину, який важливий для захисту від атеросклерозу і від захворювань серця на зразок інфарктів та інсультів.

Зазначимо, що серцево-судинні захворювання є основними вбивцями людства вже протягом багатьох десятиліть.

Саме собою куряче яйце вважається чудовим джерелом високоякісного білка, у ньому багато вітамінів B, D, і навіть антиоксидантів. Це дієтичний продукт за рахунок високого білкового вмісту і низької калорійності.

Яйця допомагають зміцнити роботу мозку та здоров’я кісток. Вплив яєць на серцево-судинну систему давно вивчається вченими. Однак лише невелика кількість досліджень стежила за тим, яку роль грав метаболізм холестерину в плазмі у зв’язку з вживанням курячих яєць, і як це впливає на ризик серцево-судинних хвороб.

У дослідженні взяли участь 4778 осіб. 3401 мав на момент початку спостережень хвороби серця, а 1377 немає. Доведено, що помірне вживання курячих яєць щодня підвищувало рівень білка під назвою аполіпопротеїн А1. Він є «хорошим» ліпопротеїном, який належить до будівельних білків «хорошого» холестерину – ліпопротеїнів високої щільності.