У деяких людей природний захист організму від хвороб розвинений краще, ніж у інших, про які говорять, що їхня імунна система є слабкою.

Людський організм має імунну систему, яка бореться з патогенами, такими як віруси, бактерії та інші хвороботворні мікроби. Головним завданням імунної системи є захист організму від хвороб. Якщо вона сильна, то варто збуднику інфекції проникнути в тіло, як організм починає боротися з цим лиходієм, не даючи йому можливості поширитися. Навіть у тих випадках, коли інфікування відбувається, хвороба не затягується і переноситься без важких наслідків, а надалі організм зовсім не піддається зараженню, оскільки в ньому виявляється сильна імунна пам’ять.

Але коли імунна система слабка, все відбувається інакше.

Виснаження та втома. Чи часто ви відчуваєте втому чи сонливість весь день? Якщо відповідь позитивна, за цим може стояти слабка імунна система.

Сприйнятливість до вірусів, бактерій, грибків. Якщо імунітет недостатньо сильний, майже всі відомі збудники починають охоче атакувати організм.

Затяжний перебіг хвороби. Наш організм здатний самостійно боротися з більшістю патогенів. Якщо ви часто серйозно вболіваєте, ваша імунна система може бути не на висоті.

Схильність до алергії. Якщо у вас багато різних алергій, непривабливою причиною може бути слабка імунна система, через яку тіло просто не може боротися з алергенами.

Погане загоєння ран. Це також може бути пов’язане з відсутністю належного захисту.

Запалення та інфекції. У вас постійно діарея, запалені ясна, шлункові та кишкові інфекції? Можливий імунодефіцит.

Причини проблеми. Слабка імунна система може мати різні причини: недолік фізичної активності, стрес, погане харчування, недосипання ускладнюють роботу захисних сил організму. Крім того, на неї можуть впливати захворювання: ВІЛ-інфекція, кір або аутоімунні захворювання, такі як цукровий діабет 1 типу або целіакія.