Кардіолог попередив про «найгірший» вчинок, який може зробити людина з високим кров’яним тиском.

Високий кров’яний тиск, також відомий як гіпертонія, означає, що ваш кров’яний тиск постійно занадто високий, через що ваше серце працює інтенсивніше, ніж слід.

Приблизно кожен третій дорослий страждає на високий кров’яний тиск.

«Найгірше, що може зробити людина, якщо має високий кров’яний тиск, — це не ставитися до неї досить серйозно. Це не боляче, то чому мене це має хвилювати? Тому ми називаємо його «тихим убивцею», тому що, якщо його не лікувати, він ушкоджує всі наші кровоносні судини, серце, мозок та нирки».

Незалежно від того, чи купуєте ви домашню манжету для вимірювання артеріального тиску або вимірюєте його показання в кабінеті лікаря загальної практики, «важливо» стежити за своїм рівнем, якщо ви страждаєте на гіпертонію.

Це може дати вам можливість виявити попереджувальний підхід і відстежувати, як ваш спосіб життя, такий як фізичні вправи та дієта, впливає на ваше читання.

Крім того, регулярний моніторинг вашого артеріального тиску може допомогти вашим лікарям вирішити, коли та коли коригувати ваші ліки.

Причина, через яку так важливо стежити за своїм кров’яним тиском, зводиться до того, що це захворювання підвищує ризик серйозних проблем зі здоров’ям, від серцевих нападів до інсультів.

З часом навантаження, що чиниться кров’яним тиском на кровоносні судини та серце, може призвести до ослаблення серцевого м’яза та його роботи менш ефективно. На жаль, цей процес не викликає жодних тривожних сигналів, і ви зовсім не усвідомлюєте, що це відбувається.

Високий кров’яний тиск означає не лише погані новини для здоров’я серцево-судинної системи.

“Гіпертонія також може викликати проблеми у всьому організмі, такі як ниркова недостатність, втрата зору, когнітивні порушення, деменція та сексуальна дисфункція”.

Тому дуже важливо підтримувати показники артеріального тиску у межах здорового діапазону.

Зміна життя для зниження показників високого кров’яного тиску

Від здорового харчування до регулярних фізичних вправ існує безліч змін у способі життя, які допоможуть контролювати ваш кров’яний тиск.

Рекомендує дотримуватися дієти з низьким вмістом жирів та високим вмістом клітковини, багатої свіжими фруктами та овочами.

“Вам також слід обмежити споживання солі не більше ніж шістьма грамами солі на день, оскільки популярна приправа вважається найголовнішою причиною артеріального тиску”.

За даними служби охорони здоров’я, хоча фізичні вправи можуть підвищити ваш кров’яний тиск під час їх виконання, регулярні фізичні рухи можуть допомогти знизити рівень артеріального тиску.

“Крім того, може допомогти відмова від куріння та помірного вживання алкоголю та кофеїну”.