Вчені з Китайської академії наук встановили ще одну причину, по якій жінки мають підвищений ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Цілком можливо, що це пов’язано з деякими біологічними шляхами.

Добре відомо, що ймовірність жінки зіткнутися зі старечим недоумством набагато вище, ніж у чоловіка, і вона пояснюється не тільки тим, що середня тривалість життя жінки вище. Жінки живуть не в два рази довше за чоловіків, але ризик деменції у них саме в два рази вище, і причина цього явища залишається неясною. І ось тепер дослідники з Китайської академії наук дали начебто абсолютно чітку відповідь на це питання, яке протягом десятиліть спантеличував кращі наукові уми.

З’явилася теорія про те, що біологічний шлях C/EBPβ/AEP є основним фактором, який керує патогенезом нейродегенеративних захворювань. Дослідження грунтувалося на цій теорії, і його автори шукали жіночі гормони, які можуть змінюватися під час менопаузи. Було встановлено, який саме гормон вибірково активує шлях C/EBPβ / AEP. Виявилося, що це фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), і він-то і є основним патогенним фактором.

Під час менопаузи концентрація ФСГ в сироватці сильно зростає, зв’язуючись з спорідненими рецепторами ФСГ на нейронах і активуючи шлях C/EBPβ/AEP. Це призводить до патологічних скупчень білків, а також до розвитку атопічного дерматиту. Все це набагато збільшує ризик розвитку старечого недоумства.