Дослідження показало, що здоров’я порожнини рота прямо впливає на показники серцево-судинної системи у жінок похилого віку. До такого висновку прийшли американські вчені з Університету штату Нью-Йорк в Буффало.

Отримано нові докази того, що здоров’я порожнини рота пов’язане зі здоров’ям серця у літніх жінок. З’ясувалося, що якщо у них зустрічалися якісь певні бактерії в роті, то тим самим ймовірність розвитку підвищеного артеріального тиску або гіпертонії набагато збільшувалася. У дослідженні взяли участь 1 200 жінок, за якими спостерігали протягом 10 років. Вченим вдалося виявити 15 видів бактерій в порожнині рота, які спровокували гіпертонію.

Читайте також:  Пізній прийом їжі погіршує пам'ять, сприяючи деменції

Більшість з цих бактерій були пов’язані з підвищеним ризиком гіпертонії, але кілька типів мали потенційно захисний вплив. При цьому отримані дані зовсім не доводять, що мікроби в роті безпосередньо впливають на артеріальний тиск. Це спостережне дослідження, яке не встановило причини і наслідки. Але цілком ймовірно, що такий зв’язок існує, оскільки попередні дослідження вже показували, що погана гігієна порожнини рота провокує серйозні проблеми в інших зонах нашого тіла, включаючи серце і судини. І цілком можливо, що зубна нитка і чищення зубів допоможуть контролювати тиск.

Наприклад, доведено, що люди з важкими захворюваннями ясен мають підвищений ризик хвороб серця і гіпертонії. Як тільки починають кровоточити ясна, то бактерії отримують можливість проникнути у велике коло кровообігу і викликати порушення серцево-судинної системи. А деякі люди з гіпертонією, як правило, мають інший мікробіом порожнини рота, ніж тим, у кого немає таких проблем з підвищеним тиском.

Читайте також:  Медики назвали 10 продуктів для лікування щитовидної залози