За словами лікаря, менше одного відсотка випадків хвороби Альцгеймера спричинені генами.

Деменція – це синдром, що є групою симптомів, пов’язаних з прогресуючим згасанням головного мозку. Найбільш поширений серед людей похилого віку, він може призвести до втрати пам’яті, зміни поведінки і навіть руху. Хоча ліків немає, нове дослідження показало, що певний спосіб життя може значно знизити ризик розвитку деменції, пише Express.

Поліпшення вашого харчування та способу життя знижує ризик розвитку деменції у майбутньому у дев’ять разів. Дослідження також показало, що незалежно від того, чи успадкуєте ви ApoE4, ген хвороби Альцгеймера, який несе кожна п’ята людина, це не має значення для позитивного зниження ризику, що досягається цими змінами. Було встановлено, що найважливішим профілактичним кроком є здорове харчування, за яким слідує активний спосіб життя. Ваше інтелектуальне життя та соціальні взаємодії були наступними найважливішими кроками.

Дотримання здорової дієти було приблизно вдвічі важливіше, ніж фізичні вправи, для прогнозування зниження когнітивних функцій. У рамках дослідження за десятиліття було обстежено близько 30 000 осіб у віці 60 років та старше.

У людей зі здоровою дієтою ймовірність вікового зниження когнітивних функцій або деменції була приблизно в сім разів нижчою, ніж у тих, хто дотримувався «середньої» дієти, і приблизно в дев’ять разів менша ймовірність розвитку деменції, ніж у тих, хто дотримувався «несприятливої» дієти .

Оцінка здорового харчування ґрунтувалася на споживанні риби, яєць, фруктів, овочів, бобових, горіхів та чаю, серед інших продуктів, які, як відомо, передбачають нижчий ризик.

Інші розглянуті чинники хворого життя включали куріння і вживання алкоголю.

Генетичний ризик не піддається зміні, поєднання факторів здоровішого способу життя пов’язане з більш повільною швидкістю зниження пам’яті, незалежно від генетичного ризику.

Здоровий спосіб життя пов’язаний з повільнішим погіршенням пам’яті, навіть за наявності алелю APOE ε4. Це дослідження може дати важливу інформацію для захисту людей похилого віку від погіршення пам’яті.