Хоча експерти визнають, що дослідження з профілактики раку передміхурової залози «досі перебувають у зародковому стані», було показано, що одна конкретна поживна речовина, що міститься в домашніх фруктах, може допомогти запобігти захворюванню.

Рак передміхурової залози може бути руйнівним і підступним захворюванням, яке виявляє мало ознак, доки стане досить великим, щоб стати небезпечним.

З’являється все більше доказів того, що вибір способу життя може допомогти запобігти хворобі. Одним з таких варіантів є вживання продуктів, що містять лікопін.

Лікопін – це природна хімічна речовина, що міститься в червоних і рожевих фруктах, таких як кавун і помідори, і надає їм кольору.

“Протягом багатьох років накопичувалися дані, що свідчать про те, що вживання продуктів, що містять лікопін, пов’язане з нижчим ризиком розвитку раку простати. У людей, які споживали більшу кількість лікопіну у своєму раціоні, ризик розвитку раку простати був на 11% нижче, ніж у тих, хто їв найменше”, – пояснює лікар.

Було встановлено, що в середньому у всіх дослідженнях ризик розвитку раку передміхурової залози знижувався на один відсоток на 1 міліграм лікопіну, що споживається щодня.

Деякі продукти містять біологічно активні інгредієнти, які можуть зменшити запалення, збалансувати гормони в організмі, зміцнити імунну систему, покращити оксигенацію крові та допомогти боротися з ризиком розвитку хронічних захворювань, включаючи рак.

Особливо багато лікопіну міститься в помідорах та кавуні.