Вживання надто великого обсягу води за короткий проміжок часу загрожує набряком мозку, попередив лікар швидкої допомоги Юджін Вортсман. Про загрозливий спосіб життя пити воду він розповів у розмові з People.

Водне отруєння, або гіпергідрія, пояснив він, можлива, коли в організм надходить більше води, ніж може переробити, — тобто більше літра за годину. Якщо випити багато води надто швидко, продовжив він, організм перестає функціонувати нормально – порушується баланс електролітів. «Те, як працюють у тілі сіль, калій та кальцій, впливає на роботу нервів, м’язів, мозку. Якщо рівень солі різко знизити, гіпонатріємія призводить до дисфункції цього», — сказав він.

Читайте також:  5 простих способів розігнати метаболізм уранці

При найгіршому варіанті розвитку подій, продовжив Вортсман, тіло викидає надлишки води у тканини мозку. «Починається набряк мозку, водянка. Мозок розпухає, а в черепі обмаль місця для розпухання, і все може швидко закінчитися дуже погано», – сказав він.

Ранніми симптомами водного отруєння, уточнив Вортсман, є нудота, блювання, судоми, слабкість, затуманеність свідомості, що в очах людини може двоїтися. Воду лікар порадив пити потроху протягом дня – 2,5 літра жінкам та 3,5 літра чоловікам.