Метформін – старий протидіабетичний препарат, покликаний контролювати рівень цукру в крові. З точки зору засобу проти діабету, він, можливо, застарів. Але це не означає, що його не можна застосовувати в медицині. Американські вчені, наприклад, побачили в метформіні відмінну кандидатуру на засіб, що сповільнює старіння, пише “Lenta.RU”.

Секрет у тому, що метформін збільшує об’єми кисню, що надходить в клітини тіла. Згідно з даними співробітників Кардіффського університету, у хворих на цукровий діабет метформін у середньому збільшував тривалість життя на вісім років. Також метформін може бути ефективний у лікуванні раку грудей.

Дослідники проаналізували ефект, вироблений засобом на ракові клітини MCF7. З’ясувалося, що препарат не давав клітинам ділитися. Що важливо, метформін також уповільнював або повністю гальмував розмноження ракових клітин, які раніше виявляли несприйнятливість до противоракового препарату доксорубіцину. Все це дає підстави вважати, що метформін може стати прекрасним засобом профілактики та лікування ракових пухлин.

Джерело: meddaily