Зелений чай – це не просто втамовує спрагу напій. У ньому багато корисних речовин, які роблять позитивний вплив на здоров’я.

Покращує роботу мозку

Зелений чай здатний поліпшити пам’ять, когнітивні функції, підвищити увагу. За це відповідає кофеїн. Біоактивні сполуки, що містяться в зеленому чаї, можуть захистити мозок від ряду дегенеративних захворювань, за даними дослідження, опублікованого в Національній медичній бібліотеці США, вживання цього виду чаю пов’язане зі зниженням ризику розвитку хвороби Паркінсона.

Дає свіжий подих

Поліфеноли зеленого чаю корисні для порожнини рота. Згідно з дослідженням Antimicrobial effects of green tea polyphenols on thermophilic spore-forming bacteria, ці речовини здатні знизити ризик інфекцій. Ще одне дослідження показало, що екстракт зеленого чаю і його основний компонент, EGCG, можуть впливати на бактерії, що викликають неприємний запах з рота.

Знижує ризики захворювань серця і судин

Вчені встановили, що зелений чай дає шанси знизити рівень як загального, так і “поганого” холестерину – ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ). Останній, як відомо, є одним з факторів ризику виникнення хвороб серця і судин.

Допомагає боротися із зайвою вагою

Дослідження a Green Tea Extract High in Catechins Reduces Body Fat and Cardiovascular Risks in Humans стверджує, що екстракт зеленого чаю також може допомогти в боротьбі з жировими відкладеннями, особливо в області живота. Вчені припускають зв’язок механізму, за допомогою якого катехіни чаю допомагають боротися із зайвою вагою, зі збільшенням витрати енергії.