Чи знаєте ви про те, що зайві 5-10 хвилин сну надають шкідливий вплив на здоров’я? Принаймні, з таким твердженням виступили відомі англійські експерти в області сомнології.

У який би час не пролунав дзвінок будильника вранці, багато людей прагнуть полежати в ліжку з закритими очима ще 5-10 хвилин. Вважається, що таким чином перехід від сну до активного дня буде більш плавним і не таким шокуючим для сонливого організму. Однак ті самі 5-10 хвилин завдають організму шкоди, як стверджують експерти-сомнологи з Sleep Clinic Services у Великобританії. Справа в тому, що коли людина після дзвінка будильника дає команду мозку полежати в ліжку ще трохи і відпочити, то він починає виділяти гормони, які відправляють нас в стані глибокого сну.

Читайте також:  Лікар розповіла, як відрізнити симптоми деменції і менопаузи

Саме в цей момент виникає феномен під назвою інерція сну – дуже неприємне відчуття того, що ви не спали багато годин поспіль. Експерти підкреслюють, що саме початок циклу сну – не дуже хороший момент для того, щоб знову прокидатися, так як ті самі 10 хвилин минули. В результаті людина встає з ліжка з відчуттям розбитості, ніби всю ніч вона переверталася і не могла заснути. Навіть у тому випадку, якщо в реальності він спав як немовля, тобто без всяких проблем.

«Справа в тому, що коли ви знову натискаєте на кнопку «дрімота», то ваш мозок і тіло заплутуються, – пояснюють експерти феномен інерції сну. – Після ранкового пробудження і дзвінка будильника ви раптом наказуєте мозку знову повернутися у стан сну. Коли це відбувається, то буквально тут же заново пробуджуєтеся. Неузгодженість між мозком і тілом виростає. Ось чому якщо вам так дороги ці зайві 10 хвилин, то краще ставте будильник на 10 хвилин пізніше звичайного, а не закривайте очі після пробудження».

Читайте також:  Названо ягоду, яка допомагає зберегти зір в літньому віці