Імунна система організму стикається з серйозними навантаженнями восени та взимку, оскільки ризик інфекцій у цей час року зросте. Тим часом існує мінімум п’ять науково перевірених методів зміцнення імунної системи.

Спорт корисний, але в міру. Дослідники з університету Х’юстона констатують: фізичні вправи відіграють важливу роль у підтримці здорової імунної системи.

«Регулярні фізичні вправи помірної інтенсивності можуть зміцнити імунну систему у будь-якому віці. Він зменшує запалення в організмі, підтримує лімфодренаж, зменшує викид гормонів стресу та покращує сон. Крім того, регулярні фізичні вправи призводять до кращого складу «старих» та «молодих» імунних клітин та покращення імунного нагляду», – повідомили науковці.

Однак важливо не перестаратися, тому що дослідження показують: надто інтенсивні тренування можуть послаблювати імунну систему, сприяти розвитку запалення верхніх дихальних шляхів.

Повноцінний сон. Людське тіло запускає під час сну процеси регенерації, очищення мозку потенційних токсинів. Вчені Тюбінгенського університету заявили, що здоровий сон дуже важливий для хорошої роботи імунної системи. За словами експертів, без достатньої кількості сну нервова система не може передавати всі повідомлення, важливі для імунної відповіді.

«Якість сну можна покращити за допомогою спорту чи вправ у повсякденному житті, низького рівня стресу та регулярного відходу до сну. Імунна система також виграє від цього», – висловилися вони.

Пробіотичні продукти. Регулярно вживаючи їх, можна покращити здоров’я. Науково перевірено, що продукти з пробіотиками (ферментовані), такі як огірки квашені та капуста, кімчі, йогурт, допомагають імунній системі активізуватися. Пробіотики – це «хороші» бактерії, які осідають у кишечнику та сприятливо впливають на баланс кишкової флори. До речі, експерименти Новозеландського університету Отаго продемонстрували, що учасники, які отримували пробіотики, були краще захищені від застуди, а при захворюванні швидше йшли на виправлення.

Достатній запас вітамінів С, D та цинку. Восени важливо вживати свіжі рослинні продукти. Зокрема організму необхідний вітамін С, якого багато в яблуках, апельсинах, лимонах, перці. Є дані, що отримання вітаміну С допомагає скоротити тривалість застуди та зменшити її симптоми.

Що стосується вітаміну D, він допомагає імунній системі виробляти нові захисні клітини, а цинк підтримує їхню функцію – ці речовини також дуже важливі для хорошого імунітету. Перевірити їх наявність у організмі можна з допомогою аналізу крові.