Стереотип про те, що педикульоз пов’язаний з соціальним статусом людини або з недостатньою гігієною, давно став неспроможним. До того ж, завдяки новим інноваційним засобам боротьби з цією проблемою, воші стали майже дрібною косметичною неприємністю, позбавитися якої можна всього лише за годину.

Звідки беруться воші

Заразитися вошами можливо не тільки в дитячому садку. Вони можуть чекати на свою жертву у м’яких кріслах кінотеатрів, в транспорті, в басейні, в роздягальні фітнес-клубу і в гардеробі театру. Тож, в випадку зараження не слід шукати винуватців серед близьких і друзів, це, скоріш за все, випадковість. І не варто нервувати через зараження, бо позбавитися вошей в сучасному світі можна дуже швидко.

Воші в голові: що треба знати

Життєвий цикл вошей розділяється на 3 етапи: гнида (яйце), через 7-9 днів – німфа (личинка), і через 7-10 днів вже доросла воша, яка здатна відкладати до 10 гнид на добу. Тобто за 2 тижні симптоми зараження стають відчутними, бо дорослі комахи починають активно харчуватися кров’ю та відкладати гниди. Яйця вошей (гниди) видалити з волосся досить важко. Жіночі особини комах, відкладаючи яйця прямо на волосся, виділяють клеєподібну речовину, що засихаючи, цементує яйце на волосині. Завдяки їй комаха живиться та росте. Самих вошей виловити досить не просто, бо вони досить швидко пересуваються.

Дитина

Воші у дитини: як вивести

Сучасні засоби боротьби з вошами можна розділити на два типи за складом:

  1. Засоби, які мають нейротоксичну дію, тобто являються інсектицидами. Вони паралізують і вбивають комах, що спрощує їх подальше вичісування. Діючою речовиною таких засобів зазвичай є перметрин, малатіон або Д-фенотрин. Позитивним моментом у таких препаратів є ціна. Проте всі вони достатньо токсичні, тому їх використання дозволяється не раніше, ніж з 2-літнього віку і забороняється вагітним та жінкам, що годують груддю. Але більш суттєвим недоліком цих засобів є те, що за 30 років використання цих інсектицидів комахи адаптувалися до них. Ця резистентність вошей робить подібні засоби все частіше неефективними. Такі засоби відносяться до засобів старого покоління.
  2. Засоби, які мають «механічну дію». Це препарати нового покоління. Вони або склеюють ніжки комах, або блокують непроникною плівкою їх дихання, або пошкоджують хітин. Подібні засоби не являються токсичними, як інсектициди, тому їх використання, в залежності від складників, дозволяється дітям з 3-місячного віку (деякі від 1 року), вони більш підходять вагітним та жінкам, що годують груддю. Так, наприклад, інноваційна французька розробка – запатентована речовина Біокоцидін (засіб Паразідоз/Parasidose) на основі суміші кокамідопропіл бетаїну та кокосової кислоти, – не тільки блокує органи дихання комах, а й викликає зневоднення, руйнує хітинову оболонку панцира вошей та яєць гнид, і ще біологічно розчиняє клейку речовину, за допомогою якої гниди прикріплюються до волосся. Завдяки подібному механізму дії, на відміну від інсектицидів, у вошей не розвивається звикання до Біокоцидіну.

Препарати від педикульозу в аптеках зазвичай представлені в виді шампунів та лосьйонів. Роблячи вибір меж ними, треба розуміти, що концентрація діючої речовини в лосьйонах (емульсіях) завжди буде вищою, ніж в шампунях.

Воші: як позбавитися вдома

Визначившись з пріоритетами і тим, на основі якої діючої речовини використовувати засіб, залишається обрати сам препарат. А далі діло стане тільки за правильним його застосуванням. Будь які засоби проти вошей ретельно наносяться на волосся ближче до кожного покрову, прядка за прядкою по всій довжині, не залишаючи необроблених зон волосяної частини голови. Довжина волосся при цьому не має значення. В разі використання Паразідозу, після нанесення засобу треба надягнути шапочку, яка входить у комплект, і витримати 15 хвилин. Після цього волосся ретельно вичісується, а гребінець періодично очищується. Після закінчення процедури, слід вимити волосся своїм звичайним шампунем. І все! Вся процедура, залежно від довжини волосся, займе не більше 1 години.

Педикульоз достатньо заразний, тому при виявленні вошей у одного члена сім’ї, треба обробити засобом всіх. До того ж, треба випрати і попрасувати (або обробити парою) головні убори, шарфи, наволочки, помити всі гребінці та розчіски – все, з чим контактує волосяна частина голови.

Паразідоз/Parasidose

Воші у дорослих. Що робити?

На останок, хочеться побажати не комплексувати і не засмучуватися в разі виявлення у себе цих неприємних комах. Це може статися будь з ким, і провини вашої в цій напасті немає. Тож просто сходить до аптеки і купіть рятівний засіб. Уявіть, що вам просто треба нанести на волосся лікувальну маску або пофарбувати їх. І процедура стане психологічно набагато комфортнішою.

*На правах реклами