Щоб застуда не тривала занадто довго і не викликала небезпечних ускладнень, в її лікуванні краще не робити деяких помилок.

У холодну пору року простудні інфекції наздоганяють переважна більшість людей, викликаючи характерні симптоми – роздратування горла і кашель, осиплий голос, нежить. У деяких випадках перебіг застуди виявляється більш важким, забирає багато часу, виснажує людину, сприяє розвитку ускладнень. Німецькі медпрацівники перерахували кілька помилок, які особливо часто допускаються при лікуванні застуди і підвищують ризик такого обважнення, про це повідомляє Focus.de.

Неправильне сякання. Типова картина застуди – людина, “сурмить” в носовичок. Медики попереджають: занадто активні спроби позбутися слизу в носі і закладеності можуть погіршити нежить і підвищити ризик того, що проста застуда переросте в інфекцію носових пазух.

Читайте також:  "Невеликий" знак на шкірі, який сигналізує про діабет

Експерти підкреслюють: очищати ніс потрібно м’якими делікатними рухами.

“Чим сильніше навантаження на ніс, тим вище ризик того, що слиз і мікроби потраплять не тільки до виходу, але і в носові пазухи».

До речі, втягування виділень, незважаючи на свій малоприємний зовнішній ефект, оцінюється лікарями як краще в порівнянні з сильним сморканием. Кислота в шлунку зробить їх нешкідливими.

Також експерти нагадують, що використані при нежиті паперові Серветки слід утилізувати відразу ж – це знижує ризик поширення патогенів і зараження інших.

Довге використання назального спрею. При занадто довгому використанні такі засоби можуть викликати пошкодження слизових оболонок носа, а також звикання. Тому лікарі і фармацевти завжди радять при необхідності використовувати препарати не більше одного тижня. Використовуючи їх занадто довго, можна зіткнутися з феноменом відскоку. Він полягає в тому, що коли спрей випаровується, слизові оболонки починають сильно набухати, роблячи неможливим самостійне дихання.

Читайте також:  Лікар назвав 5 речей завдяки яким проживете на 10 років довше

“Тривале використання може призвести до хронічного нежитю”.

Занадто раннє зниження температури. Підвищена температура буває корисною: жар допомагає імунній системі краще справлятися з хвороботворними мікроорганізмами, прискорює необхідні захисні реакції. Щоб не допустити помилки зі зниженням температури, слід пам’ятати, що лікарі радять не знижувати її дітям, якщо градусник показує менше 38 градусів, а дорослим – якщо менше 38,5 градусів.

Недостатній відпочинок. Прийом жарознижуючих засобів може давати ефект поліпшення самопочуття, що призводить до бажання займатися справами, замість того, щоб віддаватися необхідному організму відпочинку.

«У разі простудної інфекції слід уникати фізичних вправ і фізичних навантажень. Достатній відпочинок необхідний для швидкого одужання, а тим, у кого висока температура, слід навіть лягти в ліжко».

Читайте також:  Лікар назвав «невидимий» симптом смертельного раку, який можна прийняти за застуду

Фахівці попереджають, що нехтування відпочинком підвищує ризик збереження залишкового запалення, яке робить людину більш сприйнятливою до інших інфекцій.