Хто не бував в такій ситуації: подруга забула свій дезодорант або у сусіда по кімнаті скінчилося мило, і вам здається неввічливим кинути їх у цій біді. Але хоча ваші батьки напевно вчили вас ділитися, є речі, на які це правило ввічливості не поширюється.

Тверде мило

Звучить цілком невинно, так адже? На жаль, не так. Дослідження 2008 року, в якому брали участь студенти-футболісти Університету Флориди показало, що ті, хто користувався загальним твердим милом. володів підвищеним ризиком зараження стафілококовою інфекцією, стійкою до дії антибіотиків. Хоча очищаюча природа самого мила знижує ризик передачі через нього мікробів, краще залишатися на безпечній стороні і користуватися рідким милом.

Читайте також:  Шуми в кишечнику: коли необхідно звертатися до лікаря?
Кулькові дезодоранти

Дезодоранти призначені для усунення запаху бактерій і уповільнення потовиділення, але при використанні частина бактерій залишаються на самій кульці. Крім того, на нього можуть потрапити відмерлі клітини шкіри і волосся в області пахв. Одна думка про спільне використання може викликати напад нудоти.

Бритви

Досліджень, які підтверджують факт передачі гепатиту В і С та ВІЛ через леза бритв, безліч. Крім того, при спільному використанні бритв існує ризик передачі грибкових інфекцій, особливо трихофітії — стригучого лишаю, а також бактеріальних інфекцій.

Рушники

Подумайте двічі, перш ніж витиратися рушником друга: через них можуть передаватися інфекції, починаючи від кон’юнктивіту і закінчуючи гонореєю (особливо якщо рушник не першої свіжості ще й мокрий).

Читайте також:  Турецький лікар розповів, чим небезпечний гарячий чай
Зубні щітки

Використання вашої зубної щітки навіть такою близькою людиною, як чоловік (якого ви любите і постійно цілуєте) — не має вітатися. Це створює цілком реальний ризик зараження інфекцією, що передається через кров. І хоча чистка зубів в будь-якому разі збільшує, нехай і тимчасово, кількість бактерій в крові, збільшувати їх рівень ще більше, звичайно ж, не варто.

Щипчики для нігтів

Всього два слова: грибок нігтів. А ще підвищений ризик зараження інфекціями, що передаються через кров — особливо якщо ви випадково «відкусите» шматочок шкіри. І якщо подруга питає у вас щипчики для нігтів, запропонуйте натомість сходити разом на сеанс манікюру.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News