Серед звичок, які можуть особливо серйозно шкодити тілу і здоров’ю, медики виділяють соціальну ізоляцію, переробку.

Повсякденне життя сучасних людей перестала бути комфортною через постійну загрозу їх здоров’ю. Ось чому сьогодні всім нам потрібно особливо дбайливо ставитися до власного організму, допомагати йому відбивати атаки інфекцій і зберігати тонус в зимовий період. Такий шлях до оздоровлення можна почати з відмови від деяких звичок, які підривають оптимальне функціонування тіла, – деякі з них ми реалізуємо, не усвідомлюючи цього, передає EatThisNotThat.

Ось кілька повсякденних звичок, здатних завдати серйозної, тривалої шкоди.

Не спати належним чином. Коли ми спимо, основні системи організму відновлюються самостійно. Але цей процес вимагає певної кількості часу. Коли людина спить недостатньо, його серце, мозок і імунна система не отримують належної підтримки. Все більше досліджень пов’язують поганий сон з виникненням цілого ряду серйозних захворювань, включаючи рак, хвороби серця, недоумство. Національний фонд сну рекомендує дорослим спати від семи до дев’яти годин щоночі.

Перевантаження. Велика кількість роботи, постійний серфінг в інтернеті і соцмережах, відстеження безперервного потоку новин, перегляд телевізора – все це викликає перенапруження, змушує мозок виробляти більше стресового гормону кортизолу, що дає негативні фізичні ефекти, включаючи ослаблення імунної системи. Люди з високим рівнем кортизолу більш схильні до застуди та інших вірусних інфекцій, раку, серцевих захворювань.

Занадто багато алкоголю. Звичка зловживати спиртним збільшує ризик серцевих захворювань, респіраторних інфекцій, сепсису, а також підвищує ризик семи типів раку.

Соціальна ізоляція. У багатьох людей необхідність заробляти формує такий спосіб життя, коли практично зникає довірче дружнє спілкування і утворюється самотність. До того ж на повсякденному житті сьогодні позначаються обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу, зробивши самотність справжньою «тихою епідемією». Згідно з науковими даними, подібна ізоляція здатна викликати стресову реакцію, яка активізує запалення в організмі, потенційно порушуючи роботу серця, імунної системи, мозку. Дослідження показали, що люди, які повідомляють про самотність, мають більш високий ризик раку, причому з гіршим прогнозом.