Правильне харчування, здоровий спосіб життя, улюблена справа і близькі люди поруч – це те, що може продовжити життя людини. Все перераховане здатне зарядити душу і тіло людини необхідною енергією, силами і бажанням якомога довше залишатися в доброму здоров’ї і насолоджуватися навколишнім світом.

Вісім простих правил, які можуть допомогти прожити до 100 років опублікувало видання “Живи“. Вони засновані на численних дослідженнях і спостереженнях фахівців.

1. Здоровий кишечник. Італійські вчені встановили, що люди, які відзначили 100-річний ювілей, мали здорову мікрофлору кишечника. Цей орган настільки важливий, оскільки в ньому існує величезна кількість бактерій, які виробляють вітаміни, виділяють енергію, необхідну для боротьби з інфекціями або, навпаки, самі виробляють токсини. Його оздоровленню сприяють продукти з пробіотиками.

2. Середземноморська дієта – відмінний спосіб оздоровити мікрофлору кишечника. Саме її дотримуються італійські довгожителі. Вона передбачає вживання оливкової олії, риби і морепродуктів, свіжих фруктів, овочів і зелені, оскільки вони є справжнім джерелом молодості і життєвої сили.

Читайте також:  Медики перерахували перші симптоми хвороби нирок, які не можна ігнорувати

3. Вегетаріанство. Вчені Гарварду стверджують, що більшість довгожителів США, за якими вони спостерігали, були вегетаріанцями. Фахівці не раз відзначали, що велика кількість білка, який надходить в організм з їжею, прискорює старіння. Якщо його зменшити, клітини витрачатимуть менше ресурсів на зростання і концентруватимуться на захисті організму, опорі стресам і інфекціям. Через це в’янення організму сповільнюється.

4. Обмеження солодкого. Глюкоза, продукт розпаду цукру, може вступати в реакцію з білками клітин нашого організму, що призводить до так званого випадкового зшивання білків й інших небезпечних пошкоджень. Такі порушення накопичуються з віком і можуть викликати втрату еластичності шкіри, суглобів, серця, судин, а також розвиток онкології. Якщо ми обмежимо кількість цукру в раціоні, процес утворення таких пошкоджень в організмі сповільниться.

Читайте також:  Медики перерахували перші симптоми хвороби нирок, які не можна ігнорувати

5. Фізична активність. Регулярні заняття спортом тренують і зміцнюють клітини організму, підвищують їх стійкість до пошкоджень, покращують здатність до відновлення. У підсумку захисні сили організму зміцнюються, і це допомагає відстрочити старіння. Важливо, щоб заняття спортом або прогулянки займали щонайменше 40 хвилин в день. Ходити слід у швидкому, але комфортному для вас темпі. Однак не перестарайтеся: великі навантаження – це вже надмірний стрес, який шкідливий для організму.

6. Улюблена справа. Психологи стверджують, що щасливі і повні ентузіазму люди оптимістично дивляться в майбутнє і хочуть жити якомога довше. У більшості довгожителів, за якими спостерігали фахівці, була улюблена справа. Поки біологи не можуть пояснити такий феномен, однак маса прикладів підтверджує: люди, які знаходять радість у повсякденних справах і насолоджуються улюбленими заняттями, живуть довше.

Читайте також:  Медики перерахували перші симптоми хвороби нирок, які не можна ігнорувати

7. Вивчення іноземних мов. Фінські вчені вважають, що таке заняття підвищує шанси дожити до ста років. На їхню думку, вивчення кількох мов – відмінне тренування для мозку, оскільки мультилінгвізм гальмує процес вікових змін у ньому. Альтернативою може бути розгадування кросвордів або усний рахунок.

8. Уникнення самотності. На думку англійських вчених, це недуг, який сприяє скороченню життя. Щоб ним не “захворіти”, необхідно оточити себе родичами і друзями. Другим способом “відтягнути” старіння вони назвали шлюб. Але чоловікам одружуватися слід із жінкою з високим рівнем IQ, оскільки шведські вчені вивчили 1,5 млн сімейних пар і прийшли до висновку: чим освіченіша і розумніша дружина, тим довше живе чоловік. Місія чоловіка – заробляти гроші, а жінки – підтримувати здоровий спосіб життя сім’ї, грамотно організувати раціон харчування, режим дня і дозвілля.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News