Дослідження показують, що еректильну дисфункцію у чоловіків можна запобігти, вживаючи в їжу певні продукти.

У США було проведено великомасштабне 16-річне дослідження за участю 50 000 чоловіків віком від 40 до 75 років. Медики складали висновок про стан їхнього здоров’я кожні два роки. Вчені встановили, що найрідше проблеми з потенцією відчувають чоловіки, чий раціон близький до середземноморського типу харчування.

Середземноморська дієта заснована на пріоритетному споживанні овочів, бобових, фруктів, риби, горіхів, корисних жирів – в ній мало червоного м’яса, солодощів, трансжирів. На думку дослідників, дотримання цих принципів харчування ефективно підтримує хороший стан чоловічого здоров’я, сприяє профілактиці еректильної дисфункції.

Читайте також:  Лікар-андролог розповів, як куріння вбиває репродуктивні функції чоловіка

Ось як вони радять харчуватися чоловікам, щоб уникнути проблем з потенцією

Риба замість м’яса. Риба містить високоякісний тваринний білок і важливі жирні кислоти омега-3 , які знижують рівень запалення в організмі. У м’ясі вони теж є, але менше, до того ж супроводжуються великою кількістю жирних кислот омега-6, які повинні вживатися строго помірно. Це основна причина того, що м’ясо потрібно частіше замінювати рибою.

Менше готових страв. Напівфабрикати, фастфуд, готові соуси містять велику кількість добавок, часто також багато цукру, нездорових жирів. Тому варто частіше готувати самому.

Горіхи і фрукти замість солодощів. Горіхи містять корисні жири, багато важливих антиоксиданти. У поєднанні з фруктами вони ідеальні в якості перекусу між прийомами їжі – на відміну від солодощів це забезпечує більш тривалий запас енергії.

Читайте також:  Сонливість при вживанні кави може говорити про хвороби

Корисні жири замість трансжирів. Корисними вважаються ненасичені жирні кислоти, що містяться, наприклад, в оливковій олії, рапсовій олії, авокадо, рибі, горіхах. Трансжири виникають в результаті технологічних процесів харчової промисловості, їх містять багато продуктів готового виробництва, які в ідеалі повинні бути відсутніми в раціоні. Крім того, джерелом трансжирів стають смажені страви, випічка. Також чоловікам важливо контролювати споживання насичених жирів, що містяться переважно в продуктах тваринного походження (вершкове масло, м’ясо, молочні продукти), а також в пальмовій і кокосовій олії.

Джерело: Harvard Medical School