Щоб продовжити молодість та зберегти здоров’я, після 30 років слід відмовитися від вживання фастфуду, енергетиків та трансжирів промислового виробництва. Про це розповіла лікар-кардіолог Світлана Павліченко.

Вона зазначила, що існує кілька груп продуктів, які заважають виглядати молодшими.

Трансжири

Трансжири містять “поганий” холестерин та викликають хронічне запалення. Безпечної дози трансжирів не існує: за будь-якого споживання збільшується ризик інфарктів, інсультів та ракових захворювань. Трансжири зустрічаються у фастфуді, солодощах, випічці, продуктах кулінарії. Важливо уважно вивчати склад продуктів і купувати їх, якщо у складі є “рослинні жири” , “частково гідрогенізовані жири” , “частково затверджені рослинні олії” .

Солодкі газовані напої

У солодких газованих напоях міститься дуже багато цукру. Він провокує карієс, збільшує ризик ожиріння та пов’язаних із ним хвороб. Насамперед йдеться про діабет другого типу та інсульт.

Читайте також:  Прогрівати ніс при нежиті небезпечно через можливі ускладнення

Чіпси та снеки

Після 30 років слід обмежити вживання чіпсів і снеків: такі продукти містять велику кількість солі. Її надлишок затримує воду в організмі та призводить до набряків.

Алкоголь

Від алкоголю шкіра страждає не менше ніж печінка. “Характерна сухість у роті вранці після непомірного споживання алкоголю – ознака зневоднення організму. Навіть якщо випити води, насамперед вона йде на постачання життєво важливих органів, а до шкіри дійде в останню чергу”, – зазначила Павліченко. За її словами, регулярне вживання алкоголю – правильний шлях до ранніх зморшок.

М’ясні напівфабрикати

Ковбаси, сосиски та копченості проходять тривалу обробку з додаванням солі, підсилювачів смаку та консервантів. Ці компоненти провокують хронічне запалення, яке зношує організм зсередини та зовні, а також збільшує ризик хронічних захворювань.

Читайте також:  Ці 7 видів чаю допоможуть вам прожити довше