Щоб продовжити молодість та зберегти здоров’я, після 30 років слід відмовитися від вживання фастфуду, енергетиків та трансжирів промислового виробництва. Про це розповіла лікар-кардіолог Світлана Павліченко.

Вона зазначила, що існує кілька груп продуктів, які заважають виглядати молодшими.

Трансжири

Трансжири містять “поганий” холестерин та викликають хронічне запалення. Безпечної дози трансжирів не існує: за будь-якого споживання збільшується ризик інфарктів, інсультів та ракових захворювань. Трансжири зустрічаються у фастфуді, солодощах, випічці, продуктах кулінарії. Важливо уважно вивчати склад продуктів і купувати їх, якщо у складі є “рослинні жири” , “частково гідрогенізовані жири” , “частково затверджені рослинні олії” .

Солодкі газовані напої

У солодких газованих напоях міститься дуже багато цукру. Він провокує карієс, збільшує ризик ожиріння та пов’язаних із ним хвороб. Насамперед йдеться про діабет другого типу та інсульт.

Чіпси та снеки

Після 30 років слід обмежити вживання чіпсів і снеків: такі продукти містять велику кількість солі. Її надлишок затримує воду в організмі та призводить до набряків.

Алкоголь

Від алкоголю шкіра страждає не менше ніж печінка. “Характерна сухість у роті вранці після непомірного споживання алкоголю – ознака зневоднення організму. Навіть якщо випити води, насамперед вона йде на постачання життєво важливих органів, а до шкіри дійде в останню чергу”, – зазначила Павліченко. За її словами, регулярне вживання алкоголю – правильний шлях до ранніх зморшок.

М’ясні напівфабрикати

Ковбаси, сосиски та копченості проходять тривалу обробку з додаванням солі, підсилювачів смаку та консервантів. Ці компоненти провокують хронічне запалення, яке зношує організм зсередини та зовні, а також збільшує ризик хронічних захворювань.